Nacházíte se:  Úvod    Elektrárny    Klasické    PSG - International postaví tepelnou elektrárnu v Rusku

PSG - International postaví tepelnou elektrárnu v Rusku

Publikováno: 4.2.2008, Aktualizováno: 27.5.2009 15:01
Rubrika: Klasické

Česká firma PSG - International ze Zlína zřejmě postaví tepelnou elektrárnu u ruského města Kurgan. Jde o investici za 200 milionů eur, zhruba pět miliard korun, píšou dnešní Hospodářské noviny (HN) s tím, že by to měla být jedna z největších stavebních zakázek české firmy v Rusku.
 

'S investorem jsme smlouvu právě podepsali, nyní se má připojit ještě podpis financující banky,' řekl HN Jiří Horáček, který letos v lednu nastoupil na post ředitele divize Power skupiny PSG. Firma jako generální dodavatel řídí výstavbu a zároveň dodávky a instalace kotlů a zařízení od společností Turbomach, Siemens, Alstom a Bresson.

Elektrárna u Kurganu není první ruskou zakázkou zlínské firmy. Od loňska staví PSG v Krasavinu ve Vologdské oblasti tepelnou elektrárnu o výkonu 70 MW pro tamní společnost Vologdaoblkomuněnergo. Plánovaná hodnota zakázky převyšuje 78 milionů eur, tedy téměř dvě miliardy korun.
Loni si tuzemské firmy v Rusku předběžně vyjednaly kontrakty za zhruba 77 miliard korun. Většina smluv ale dosud není podepsána, čeká se na další povolení vyžadovaná ruskou stranou nebo na propočty rizik financujících bank, připomínají HN.
PSG - International patří do skupiny PSG. Její loňský obrat překročil pět miliard korun a tradice firmy sahá až do roku 1924. Firmy skupiny se zabývají hlavně řízením projektů, dodávkou staveb a investičních celků na klíč a výrobou ocelových i železobetonových skeletů. Společnosti tvořící skupinu PSG kontroluje firma KUS.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Zauhlování Nového zdroje 660 MWe v Elektrárně Ledvice (31x)
Společnost ČEZ se rozhodla podstatně snížit emise a přitom zvýšit výkon Elektrárny Ledvice vybudováním tzv. Nového zdroj...
J&T chce investovat 16 miliard do elektrárny v Moldavsku (25x)
Česko-slovenská finanční skupina J&T se podle www.idnes.cz chystá investovat v přepočtu 16 miliard korun (615 milion...
Úplná rekonstrukce chladicích věží v rámci Komplexní obnovy Elektrárny Tušimice IIÚplná rekonstrukce chladicích věží v rámci Komplexní obnovy Elektrárny Tušimice II (24x)
Elektrárna Tušimice II má celkem čtyři chladicí věže s přirozeným tahem typu Iterson výšky 100 m. V rámci komplexní obno...