Nacházíte se:  Úvod    Elektrárny    Klasické    Kotelna je bez jeřábů, poslední byl po částech snesen vrtulníkem

Kotelna je bez jeřábů, poslední byl po částech snesen vrtulníkem

Publikováno: 19.3.2014
Rubrika: Klasické, Tiskové zprávy

Ledvice – Zcela oproštěna od montážních jeřábů je od středy 19. března téměř 150 metrů vysoká kotelna nového vysoce ekologického zdroje o výkonu 660 MW v Elektrárně Ledvice Skupiny ČEZ. Stalo se tak prakticky čtyři roky poté, co u základové desky budoucí nejvyšší industriální budovy v ČR začala montáž prvního obřího jeřábu o hmotnosti 194 tun. 

Klíčová slova: kotelna, Ledvice, ČEZ

Zatímco tento jeřáb a další dva jemu podobné byly rozebrány stejným způsobem, jakým byly od země postaveny, respektive opačným směrem od shora dolů, a následně už před časem i odvezeny, jejich menší „bráška“ opustil stavbu až nyní. Během realizace nového zdroje bylo totiž jeho krátké ocelové tělo pevně ukotveno na střeše kotelny, tudíž sloužil při transportu materiálu z jejího nitra do vyšších poloh a poté při finálním zakrytí nejvyššího patra. Na střeše byl přitom týmem speciálních pracovníků postupně demontován, přičemž jeho jednotlivé části pak byly ukotveny na záchytné lano pod vrtulník po přeletu nad elektrárnou sneseny bezpečně k zemi. Celá akce probíhala v režii generálního dodavatele stavby, a to Škody Praha Invest.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor


Fotogalerie
Montážní jeřáb na střeše kotelny

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Skupina ČEZ je zakládajícím členem platformy Udržitelná energetika ČR (40x)
Nově založená "Technologická platforma Udržitelná energetika ČR" si klade za cíl především aktivní českou spol...
CHEMCOMEX Praha: nový obchodní ředitel Luboš Nedvědický (32x)
Na pozici obchodního ředitele společnosti byl začátkem srpna jmenován Ing. Luboš Nedvědický, který převzal řízení obchod...
TESPO engineering s.r.o. a energetika v roce 2019: Zajímavé aplikace, netradiční řešení problémů v oblastech pohonů a dopravy palivaTESPO engineering s.r.o. a energetika v roce 2019: Zajímavé aplikace, netradiční řešení problémů v oblastech pohonů a dopravy paliva (31x)
Naše firma TESPO engineering s.r.o. dlouhodobě patří mezi firmy, které se nebojí vyvíjet, vymýšlet, a především také rea...