Nacházíte se:  Úvod    Elektrárny    Jaderné    Anglie a Francie chtějí společně postavit nové jaderné reaktory

Anglie a Francie chtějí společně postavit nové jaderné reaktory

Publikováno: 22.3.2008, Aktualizováno: 27.4.2009 13:44
Rubrika: Jaderné
Představitelé Anglie a Francie plánují společně vystavět nové jaderné reaktory. Podle deníku The Guardian to veřejnosti příští týden oznámí francouzský prezident Nicolas Sarkozy při návštěvě Británie.
Plány obou zemí jsou znepokojeny nejrůznější ekologická hnutí. Podle některých z nich jde o 'neslýchanost', která je na pořadu dne v době, kdy planetě hrozí klimatické změny. Podle Guardianu chtějí Angličané a Francouzi společně vytvořenou technologii pro štěpení atomových jader do patnácti let nabízet dalším zájemcům. Britové jsou totiž lačni po alternativách k fosilním palivům, které pomalu docházejí, dodal list.
Ekologové jsou přesvědčeni, že by se svět měl poohlédnou po jiných zdrojích - například sluneční nebo větrné energii. Jaderná energie je podle nich nebezpečná a vyžaduje množství dalších technologických prostředků nutných pro zničení toxického odpadu.

Anglie se obává závislosti na Rusku
Britský předseda vlády Gordon Brown chce snížit závislost země na dodávkách paliv z Ruska. Anglie s obavami pozoruje neustále se ztenčující zásoby ropy pocházející z těžebních plošin v Severním moři.
V současnosti získává Británie kolem 20 procent energie ze svých stránoucích jaderných reaktorů. Francie, světový lídr v atomové energii, jí rozbíjením atomů produkuje téměř čtyřikrát tolik (zdroj: Novinky.cz).
Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Vítkovice podepsaly po Rosatomu smlouvu i s WestinghouseVítkovice podepsaly po Rosatomu smlouvu i s Westinghouse (66x)
Společnosti Westinghouse Electric Company a Vítkovice, a.s., podepsaly 1. prosince 2011 v prostorách rezidence americkéh...
Rosatom jde v Číně do nové lokality: Podepsal smlouvy na 7. a 8. JE Tchien-wan a 3. a 4. blok JE Sü-ta-paoRosatom jde v Číně do nové lokality: Podepsal smlouvy na 7. a 8. JE Tchien-wan a 3. a 4. blok JE Sü-ta-pao (42x)
Ruská korporace pro atomovou energii Rosatom vstupuje na čínský trh s dalším projektem, s reaktory VVER-1200. 7. března ...
Korejská společnost KHNP plánuje dostavět české jádro s lokálními firmami. Pozvala je i k zahraničním projektům (38x)
Korejská společnost Korea Hydro & Nuclear Power (KHNP) uspořádala v Praze první Česko-korejské fórum dodavatelů pro ...