„Výroba energie z odpadů je v současnosti jedinou reálnou cestou k eliminaci masivního skládkování,“
uvedl v rozhovoru pro All for Power Mohamed Belkacemi, regionálním manažerem (Area manager) společnosti CNIM S.A. pro oblast Střední a východní Evropy.
Pane řediteli, CNIM je nadnárodní společnost s cca 3 000 zaměstnanci po celém světě. V jakých průmyslových odvětvích působíte?
Ano, máme vámi uvedený počet zaměstnanců, přičemž z toho cca je 1 200 inženýrů. Skupina CNIM kromě spaloven odpadu dodává zařízení pro energetiku, dopravu a speciální vojenskou techniku. Ve všech zmíněných oblastech nabízíme projekční, výrobní a dodavatelské služby. Společnost CNIM je jedním z předních evropských specialistů v oblasti ekologického využívání odpadu. Disponujeme osvědčenými odbornými znalostmi a vlastním know-how na základní komponenty cyklu zpracování komunálního a průmyslového odpadu. Naše hlavní činnosti v oblasti odpadů jsou projektování, výstavba „na klíč“ a uvádění do provozu spaloven komunálních odpadů, ale i vlastní provoz spaloven odpadu, vybudovaných společností CNIM nebo jinými společnostmi, jakož i zařízení využívajících jiných metod recyklace. Toto podnikání se stalo jedním ze strategických oborů. Dále provádíme veškeré údržbářské a asistenční služby, vedoucí k optimalizaci provozu a snížení provozních nákladů. Oblast ekologického využívání odpadů je náš „core business“, který představuje přibližně 60 % celkového obratu skupiny. Naší výhodou je vlastní know-how pro hlavní součásti spalovny kotle a čištění spalin. Oproti konkurenci naše společnost i sama provozuje několik spaloven komunálních odpadů ve Francii a Velké Británii, což nám umožňuje zavádět při vývoji nových zařízení své provozní zkušenosti včetně servisu zařízení vlastními kapacitami.
Celý článek najdete v náhledovém formátu zde. Předplatné časopisu All for Power je možné zde.
Související články
- Stávající kapacity na energetické využití odpadů v České republice nemusí již brzy stačit (27.4.2016)
- Teplárenské sdružení ČR podporuje reformu odpadového hospodářství (29.5.2014)
- Projektové a inženýrské činnosti pro dostavbu a rekonstrukci spalovny v Brně (30.3.2012)
- Realizácia spojovacích potrubí v rámci projektu odpadového hospodárstva Brno (11.3.2012)
- Rekonstrukce spalovny komunálních odpadů Brno - dodávka společnosti Siemens (28.2.2012)
- Technologie MARTIN pro spalovnou SAKO Brno – vratisuvný spalovací rošt (14.2.2012)
- Hlavní technologická zařízení spalovny SAKO Brno (4.1.2012)
- „Technologie instalované v rámci modernizace spalovny v Brně, jsou dlouhodobě environmentálně i ekonomicky udržitelné,“ (12.12.2011)
- „25 milionů eur je sice obrovským zásahem do rozpočtu města, ale zlepšili jsme kvalitu života našich lidi,“ (10.12.2011)