Nacházíte se:  Úvod    Spalovny    Hlavní technologická zařízení spalovny SAKO Brno

Hlavní technologická zařízení spalovny SAKO Brno

Publikováno: 4.1.2012
Rubrika: Spalovny

Cílem projektu „Odpadové hospodářství Brno“ byla náhrada existujícího, již provozně nevyhovujícího zařízení spalovny komunálních odpadů uvedené do provozu na konci osmdesátých let za zařízení, které bude svými environmentálními, ekonomickými a provozními parametry srovnatelné s moderními spalovnami budovanými v současné Evropě. Samotné realizaci předcházela velmi dlouhá příprava na straně investora, v rámci které byly mj. definovány základní technologické požadavky a následně výběrové řízení, které vyústilo ve výběr dodavatele – konsorcia společností CNIM a SIEMENS. Obě společnosti v rámci realizace uplatnily osvědčené a spolehlivé technologie, které běžně jsou základem řady obdobných spaloven komunálních odpadů ve světě. Autor (Ing. Ladislav Pazdera, zástupce vedoucího projektu, CNIM S.A.) v článku popisuje technologický proces spalování, skladování a dávkování, dále popisuje hlavní technologická zařízení spalovny – spalovací zařízení a parní kotel, systém čištění a monitoringu spalin, popisuje turbínu a parovodní trakt a zaměřuje se na způsob nakládání s doprovodnými produkty – např. škvárou. V závěru se pak zaměřuje na pomocné provozy a dodavatelský model.

 Celý článek najdete v náhledovém formátu zde. Předplatné časopisu All for Power je možné zde.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Význam metod verifikace a validace výsledků z CFD analýz při výpočtech vibrací vyvolaných prouděním pro návrh zařízení na výměnu tepla (60x)
Vibrace vyvolané prouděním (flow-induced vibration) mohou způsobovat velké problémy u zařízení na výměnu tepla, jakými j...
Účinné čištění žebrovaných trubek v EKO ve spalovně biomasy pomocí Šok-Pulz-Generátorů (SPG) firmy Explosion Power GmbHÚčinné čištění žebrovaných trubek v EKO ve spalovně biomasy pomocí Šok-Pulz-Generátorů (SPG) firmy Explosion Power GmbH (44x)
Explosion Power GmbH je Švýcarská firma, která vyvíjí, vyrábí, prodává a provádí údržbu Šok-Pulz-Generátorů po celém svě...
Rekonstrukce spalovny komunálních odpadů Brno - dodávka společnosti SiemensRekonstrukce spalovny komunálních odpadů Brno - dodávka společnosti Siemens (38x)
Společnost Siemens zajišťovala v letech 2007 až 2011 v rámci sdružení „CNIM & SIEMENS Konsorcium Odpadové hosp...