Nacházíte se:  Úvod    Údržba    Výroba a dodávka ocelových konstrukcí pro akci Odsíření elektrárny v ArcelorMittal Energy Ostrava

Výroba a dodávka ocelových konstrukcí pro akci Odsíření elektrárny v ArcelorMittal Energy Ostrava

Publikováno: 25.6.2013
Rubrika: Údržba, Teplárenství

Jedním z dodavatelů ocelových konstrukcí pro akci „Odsíření elektrárny v ArcelorMittal Energy Ostrava“ je i ostravská firma FERRMON, spol. s r.o. Ta ve spolupráci se společností ZVVZ – ENVEN Engineering, a.s. započala prvními dodávkami potrubních tras a potrubních vestaveb již v roce 2010. V současné době probíhají dodávky ocelových konstrukcí podpěr a lávek pro kouřovody, sil CaO a Ca(OH)2 a tkaninového filtru. Tyto komponenty představují svým rozsahem přibližně 450 tun velmi různorodých ocelových konstrukcí. V článku jsou popsána některá specifika současných dodávek od zpracování výrobní výkresové dokumentace přes nákup materiálu, vlastní výrobu konstrukce až po aplikaci povrchové ochrany.

Klíčová slova: ocelové konstrukce, potrubní trasy, potrubní vestavba

Celý článek (autor: Ing. René Trnka, IWE, výrobní ředitel, FERRMON, spol. s r.o.) je ke stažení v náhledovém formátu zde. Předplatné časopisu All for Power je možné zde. V elektronické podobě je možné si časopis prohlédnout zde.

Manufacture and Supply of Steel Structures for the Project of Desulphurization of the Power Plant at ArcelorMittal Ostrava
One of the contractors supplying steel structures for the project “Desulphurization of the Power Plant in ArcelorMittal Ostrava” is FERRMON, spol. s.r.o. from Ostrava. The company, in cooperation with ZVVZ - ENVEN Engineering, a.s., started to supply the first pipelines and pipe building-ins as early as 2010. At present, work is in progress to supply the steel structures for the supports and bridges for the flue-gas ducting, the CaO and Ca(OH)2 bunkers and the cloth filter. The volume of these steel structure components, in their various forms, represents approximately 450 tons of steel. The article covers some specifics on the currently implemented supplies, starting with the drawing up of the production documentation, through to materials purchase and the manufacture of the structures as such, up to surface treatment application.

Производство и поставка стальных конструкций для проекта десульфации электростанции в компании ArcelorMittal Ostrava
Одним из поставщиков стальных конструкций для проекта десульфации электростанции ArcelorMittal Ostrava является остравская фирма FERRMON, spol. s r.o.. Она в сотрудничестве с ZVVZ – ENVEN Engineering начала первые поставки трубопроводов и их укладку ещё в 2010 году. На данном этапе проходят поставки стальных конструкций опор и мостиков для дымоходов, CaO и Ca(OH)2 и матерчатого фильтра. Эти компоненты представляют собой около 450 тонн разнообразных стальных конструкций. В статье описана некоторая специфика современных поставок от создания производственной чертежной документации, закупки материалов, непосредственного производства конструкций и до нанесения защитных покрытий.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Červený mlýn akumuluje teplo již pro 17 tisíc domácnostíČervený mlýn akumuluje teplo již pro 17 tisíc domácností (46x)
Největší systém akumulace tepla do horké vody mají v tuzemsku nyní k dispozici Teplárny Brno na svém provoze Červený mlý...
Provozní zkušenosti s opatřeními proti abrazi a erozi instalovaných na technologii v United Energy a.s.Provozní zkušenosti s opatřeními proti abrazi a erozi instalovaných na technologii v United Energy a.s. (45x)
Příspěvek uvádí zkušenosti a výsledky provozních experimentů z aplikovaných opatření snižující vliv abraze a eroze ve vy...
„Teplárna umí vyrábět teplo ekologicky, za solidní cenu a bez starostí. I přes nevýhodné a nerovné podmínky na trhu jsme konkurenceschopní,“„Teplárna umí vyrábět teplo ekologicky, za solidní cenu a bez starostí. I přes nevýhodné a nerovné podmínky na trhu jsme konkurenceschopní,“ (40x)
uvedl v rozhovoru pro All for Power Ing. Miroslav Krpec, generální ředitel ČEZ Energotrans, a.s....