Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Lidé-Věci-Události    Návštěvníci expozice ArcelorMittal Ostrava věnované výrobě oceli si odnesli bezmála 40 tisíc lžiček

Návštěvníci expozice ArcelorMittal Ostrava věnované výrobě oceli si odnesli bezmála 40 tisíc lžiček

Publikováno: 12.9.2016
Rubrika: Lidé-Věci-Události

Společnost ArcelorMittal Ostrava vloni ve Velkém světě techniky v Dolní oblasti Vítkovic spustila interaktivní výstavu, která návštěvníkům ukazuje, jak se vyrábí ocel – nedílná součást našeho každodenního života. Do expozic v Dolní oblasti Vítkovic dorazí ročně přes milion návštěvníků, přičemž z výstavy ArcelorMittal „Ocel - materiál našeho bytí“ si svůj suvenýr v podobě lžičky odneslo na 40 tisíc z nich.

Klíčová slova: ArcelorMittal Ostrava

Lžička je v expozici symbolickým finálním produktem výroby oceli, kterou si může každý návštěvník vyzkoušet na 15metrovém exponátu. Ten znázorňuje hutní výrobu od přeměny železa na ocel přes plynulé odlévání, řezání, válcování a lisování do konečného výrobku. Rok od otevření výstavy přichází ArcelorMittal Ostrava s novinkou. V minikině, které je součástí expozice, se v průběhu září objeví nový animovaný film o výrobě oceli, ve kterém hraje hlavní roli pan Lžička.

Koncept výstavy a její následnou realizaci měla na starosti berlínská společnost Archimedes Exhibitions GmbH, která se podílela i na rozsáhlých expozicích Svět vědy a Svět přírody ve Světě techniky, kam dodala celkem 130 exponátů. Pro společnost ArcelorMittal Ostrava pak v rohové části druhého patra Světa techniky vytvořila na ploše 260 m2 interaktivní exponát o výrobě oceli.

Výstava obsahuje také stanoviště s kvízem, kde si dva hráči proti sobě mohou otestovat nově nabyté znalosti o hutnictví. Připraven je i fotokoutek, v němž se návštěvníci budou cítit jako na stavbě domu z ocelové konstrukce.

„Na našem facebookovém profilu www.facebook.com/AMOstrava budeme soutěžit o lístky do Světa techniky. Kdo napíše nejvtipnější komentář k fotografii a získá nejvíc kliknutí na „to se mi líbí“, vyhraje rodinné vstupné v hodnotě 570 Kč. Oceníme tři soutěžící s nejvíce lajky,“ dodává k výročí Barbora Černá Dvořáková, tisková mluvčí ArcelorMittal Ostrava.

Otevřeno je od pondělí do neděle od 10:00 do 18:00, v pátek a sobotu je pak prodloužená otevírací doba až do 20:00. Více podrobností včetně cen vstupného na http://stcostrava.cz/.

ArcelorMittal Ostrava a.s. patří do největší světové ocelářské a těžařské skupiny ArcelorMittal. Ročně vyrábí více než 2 miliony tun oceli, která se uplatňuje zejména ve stavebnictví a strojírenství. Je největším výrobcem silničních svodidel a jediným výrobcem transformátorových plechů v Česku. Kromě tuzemského trhu dodává své výrobky do více než 40 zemí světa. ArcelorMittal Ostrava a její dceřiné společnosti mají 7 250 zaměstnanců. Průměrný výdělek v roce 2015 činil 34 615 korun. Díky nadstandardní ekologizaci dokončené v roce 2015 vyrábí společnost surové železo i ocelové výrobky s minimálním možným dopadem na životní prostředí. Jediným akcionářem je ArcelorMittal Holdings A. G.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


Fotogalerie

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

ČEZ Teplárenská, a. s., má nového generálního ředitele (47x)
Novým generálním ředitelem ČEZ Teplárenská, a. s., ze Skupiny ČEZ se od 1. září stal Petr Hodek, který dosud působil na ...
René Mrajca z Elpro-Energo: Staré transformátory zdražují elektřinu (35x)
V rámci veletrhu Ampér 2012 jsme si pozvali do studia i René Mrajcu ze společnosti Elpro-Energo, s. r. o.Ten mimo jiné p...
Dodavatel oceli měl dvojí důvod k radosti (35x)
3. června 2011 oslavila společnost MUT Tubes, s.r.o. spolu se svojí dceřinou společností MUT Automotive, s.r.o. páté vý...