Nacházíte se:  Úvod    Teplárenství    Teplárna Otrokovice zahájila investici do modernizace svého zdroje a opatření na snížení emisí znečišťujících látek.

Teplárna Otrokovice zahájila investici do modernizace svého zdroje a opatření na snížení emisí znečišťujících látek.

Publikováno: 9.10.2015
Rubrika: Teplárenství

Začátkem října byly zahájeny stavební a montážní práce na kotli K3. Přestože akce recirkulace spalin bude probíhat v topné sezoně, dodávky tepla pro odběratele nejsou  omezeny. Kotel bude po celou dobu v provozu, pouze na konci roku se na nezbytně nutnou dobu odstaví. Tříměsíční zkušební provoz pak začne v lednu příštího roku.

„Do lepšího čištění spalin letos investujeme deset milionů korun. Ekologizace zdroje bude pokračovat i v dalších letech a díky těmto opatřením dojde k dalšímu významnému snížení emisí oxidů dusíku a síry,“ uvedl předseda představenstva Teplárny Otrokovice Petr Jeník.

Teplárna Otrokovice musí do roku 2020 plnit přísné emisní limity, což si vyžádá další investice. Náklady na projekty spojené s ekologizací provozu přesáhnou půl miliardy korun.

TEPLÁRNA OTROKOVICE a.s.

Akciová společnost Teplárna Otrokovice zásobuje teplem na devět tisíc domácností, průmyslové podniky, školy, obchodní centra a další instituce v Otrokovicích, Zlíně – Malenovicích a Napajedlích. K největším odběratelům patří společnost Continental Barum. Teplárna Otrokovice je součástí skupiny Lama Energy Group.

LAMA ENERGY GROUP

LAMA je česká soukromá investiční skupina zaměřená na podnikání v průzkumu, těžbě a obchodu s energetickými komoditami. Mezi českými dceřinými společnostmi holdingu je LAMA ENERGY, která dodává plyn a elektřinu domácnostem i korporátním zákazníkům, LAMA GAS & OIL těží plyn a ropu v České republice a LAMA MOBILE je virtuálním mobilním operátorem. Kromě Teplárny Otrokovice je součástí skupiny Teplárna Kyjov. Významnou část tržeb tvoří obchod s ropnými komoditami a zpracování ropy na severoamerickém trhu. V roce 2015 koupila LAMA satelitní televizi DIGI TV.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Záhřebskou teplárnu posílí parní turbína z dílny Doosan Škoda PowerZáhřebskou teplárnu posílí parní turbína z dílny Doosan Škoda Power (42x)
Chorvatská paroplynová elektrárna EL-TO Zagreb si v rámci svého rozšíření a rekonstrukce vybrala společnost Doosan Škoda...
Červený mlýn akumuluje teplo již pro 17 tisíc domácnostíČervený mlýn akumuluje teplo již pro 17 tisíc domácností (27x)
Největší systém akumulace tepla do horké vody mají v tuzemsku nyní k dispozici Teplárny Brno na svém provoze Červený mlý...
Nová horkovodní síť v pražských Holešovicích významně snížila tepelné ztrátyNová horkovodní síť v pražských Holešovicích významně snížila tepelné ztráty (25x)
Pražská teplárenská navzdory složité situaci na teplárenském trhu dlouhodobě masivně investuje do ekologizace svých zdro...