Nacházíte se:  Úvod    Elektrárny    Jaderné    „Po odstavení jaderných elektráren bude nutná jejich demontáž. Němci na to mají 36 miliard euro,“...

„Po odstavení jaderných elektráren bude nutná jejich demontáž. Němci na to mají 36 miliard euro,“...

Publikováno: 29.4.2016, Aktualizováno: 2.5.2016 18:28
Rubrika: Jaderné, Rozhovory

...uvedl v rozhovoru pro časopis All for Power Ing. Tadeáš Rusnok, předseda představenstva DTSW e.V. (Deutsch-Tschechische und Deutsch-Slowakische Wirtschaftsvereinigung).

Celý článek je ke stažení v náhledovém formátu zde. Předplatné časopisu All for Power je možné zde. V elektronické podobě je možné si časopis prohlédnout zde.

Myslí to Němci s odstavováním jaderných elektráren opravdu stále vážně?

O ukončení výroby energie z jaderných elektráren v Německu bylo rozhodnuto v roce 2011. Odstavení jednotlivých elektráren bude probíhat v postupných krocích do roku 2022. Rozhodujícím faktorem bylo vyhodnocení rizik, vyvolaných katastrofou v jadené elektrárně v japonské Fukušimě. Ekonomika a technický stav jaderných elektráren v Německu u tohoto vyhodnocení nehrály prioritní roli. Etická komise jmenovaná spolkovou vládou došla k závěru, že jaderná energie je nahraditelná skrz méně rizikové technologie.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Michal Enžl: Do energetiky se tlačí i firmy, které nemají s tímto oborem žádné zkušenosti (74x)
Do energetiky se tlačí i firmy, které nemají s tímto oborem žádné zkušenosti. I na toto téma hovořili s Michalem Enžlem ...
Arabelle, nejvýkonnější parní turbína na světěArabelle, nejvýkonnější parní turbína na světě (40x)
Společnost Alstom je předním světovým dodavatelem „konvenčních částí“ (strojoven) pro jaderné elektrárny a j...