Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Tiskové zprávy    MVV Energie CZ a.s. prodala Jabloneckou teplárenskou a realitní, a.s.

MVV Energie CZ a.s. prodala Jabloneckou teplárenskou a realitní, a.s.

Společnost MVV Energie CZ a.s. prodala svůj 65,78% podíl v Jablonecké teplárenské a realitní a.s. (JTR) statutárnímu městu Jablonec nad Nisou a ke dni 17. 7. 2013 převedla svých 198 akcií na nového majitele, který se tak stal 100% vlastníkem JTR. Touto transakcí by MVV Energie CZ a.s. měla obdržet necelých 219 mil. Kč, případně necelých 209 mil. Kč, pokud nedojde ke splnění některých smluvně definovaných podmínek.

Klíčová slova: Kogenerace, MVV Energie CZ, teplárenství

Možnost prodeje svého podílu začala MVV Energie CZ zvažovat poté, co po představení svého rozsáhlého plánu revitalizace systému zásobování teplem v Jablonci nad Nisou v září 2011 nenalezla podporu u minoritního akcionáře města Jablonce nad Nisou. Cílem navrhované revitalizace v hodnotě více než tři sta milionů korun byla modernizace systému zásobování teplem a následně pak i snížení cen tepla. MVV Energie CZ měla dlouhodobě výhrady k modelu rozhodování mezi akcionáři, který považovala pro společnost JTR za nepraktický a nefunkční. Bez ohledu na projekt revitalizace nepřetržitě od roku 2005 navrhovala změnu stanov společnosti, kterou chtěla jasně definovat práva a povinnosti obou stran. I v této oblasti však docházelo k nepochopení.
„Mrzí nás, že na rozdíl od jiných měst jsme s městem Jabloncem nenalezli shodu v oblasti rozvoje JTR. Model spolupráce s městy vítáme, nicméně okolnosti v tomto konkrétním případě dlouhodobé spolupráci nesvědčily i přes řadu učiněných pokusů. S výsledkem jednání jsme přesto spokojeni a rozhodnutí o prodeji většinového podílu považujeme za správné a zodpovědné vůči našemu akcionáři i vůči zákazníkům JTR,“ říká předseda představenstva MVV Energie CZ Ing. Václav Hrach, Ph.D., a dodává: „MVV Energie CZ je nadále připravena investovat do dalšího rozvoje svých aktivit a hledá k tomu vhodné příležitosti.“

Společnost Jablonecká teplárenská a realitní, a.s., dodává již od roku 1994 tepelnou energii ve městě Jablonec nad Nisou. Od roku 2005 také vyrábí a distribuuje teplo ve městě Jablonné v Podještědí. Jejími zákazníky jsou především domácnosti, teplo je dodáváno i průmyslovým podnikům a terciární sféře. Společnost byla od července 2001 součástí skupiny MVV Energie CZ, přičemž MVV Energie CZ a.s. vlastnila 65,78 % akcií a zbývajících 34,22 % vlastnilo Město Jablonec nad Nisou.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Skupina ČEZ je zakládajícím členem platformy Udržitelná energetika ČR (141x)
Nově založená "Technologická platforma Udržitelná energetika ČR" si klade za cíl především aktivní českou spol...
V ArcelorMittal Ostrava vyvinuli novou ocel, která se uplatní zejména v energeticeV ArcelorMittal Ostrava vyvinuli novou ocel, která se uplatní zejména v energetice (42x)
Huť ArcelorMittal Ostrava vyvinula a zahájila výrobu nové oceli s vysokou přidanou hodnotou. Ocel jakosti 16Mo3 s přídav...
Záhřebskou teplárnu posílí parní turbína z dílny Doosan Škoda PowerZáhřebskou teplárnu posílí parní turbína z dílny Doosan Škoda Power (38x)
Chorvatská paroplynová elektrárna EL-TO Zagreb si v rámci svého rozšíření a rekonstrukce vybrala společnost Doosan Škoda...