Nacházíte se:  Úvod    Elektrárny    Klasické    Konference se snažila zmapovat možnosti českého energetického strojírenství

Konference se snažila zmapovat možnosti českého energetického strojírenství

Publikováno: 7.12.2008, Aktualizováno: 16.4.2009 18:00
Rubrika: Klasické, Energetické strojírenství

Je české strojírenství schopno uspokojit potřeby, které by vznikly v případě dalších obnov klasických elektráren a dostavby JE Temelín? I na tuto otázku hledali odpověď účastníci konference All for Power 2008, které se zúčastnili dvě stovky specialistů celého světa. Akce proběhla 27. a 28. listopadu v kongresovém centru hotelu Clarion v Praze a záštitu nad ni převzali Tomáš Hüner, náměstek ministra průmyslu a obchodu ČR, a Tomáš Vojíř, poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Podle organizátorů z AF Power agency měla akce za úkol především představit plánované investiční akce, týkající se klasických a jaderných elektráren a zmapovat kapacitní výrobní možnosti v tuzemsku působících energetických společností.

Sál hotelu zaplnily dvě stovky účastníků

Na snímku odzadu Václav Matys, Peter Bodnár, Ivo Kouklík, Oldřich Vojíř, Tomáš Hüner a František Hezoučký

Peter Andraško, ředitel projektu dostavby JE Mochovce, Slovenské elektrárne

 Za předsednickým stolem zleva Jan Zdebor, Jaroslav Ira, Petr Karafiát a Miroslav Kawalec

Michael Kirst, víceprezident pro střední a východní Evropu firmy Westinghouse

Na snímku zleva Pavel Kejklíček, Jiří Horáček, Vitalij F. Jermolajev a Karel Firla

Konstantin Jacoby, marketingový ředitel pro Českou a Slovenskou republiku

 Ivo Kouklík, ředitel sekce analýzy dostavby jaderných zdrojů skupiny ČEZ

 

Největší dodavatelé pro jaderné elektrárny nechyběli
Konferenci v Praze využili k představení svých nových technologií například Michael Kirst, regionální viceprezident firmy Westinghouse, který představil výhody a úspory AP1000 - pokročilý tlakovodní reaktor vzniklý modifikací typu AP600 s pasivní bezpečností jako u jeho předchůdce. “Česká republika je lídrem ve snaze o renezanci jaderné energetiky v Evropě,“ řekl. Jaderná energetika je podle něj šancí pro tuzemské firmy. 70 až 80 % všech komponent pro jadernou energetiku jsou schopny vyrábět tuzemské firmy,“ uvedl M. Kirst. Možnosti a novinky společnosti Areva představil Konstantin Jacoby, marketingový ředitel pro Českou a Slovenskou republiku. Světově největšímu výrobci jaderných reaktorů se daří, jen loni zvýšil čistý zisk o 14,5 procenta. Rusko na konferenci Power zastupovali specialisté z firmy Atomstrojexport. Vitalij F. Jermolajev, náměstek obchodního a marketingového ředitele této firmy, představili nejmodernější ruské technologie pro jadernou energetiku. Především pak ukázal ty, které souvisí s bezpečnosti provozu elektráren. V rámci dvoudenní akce se představili zástupci firem, subdodavatelů pro energetiku. Ti v rámci prezentací představili možnosti a kapacity energetického strojírenství.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Skupina ČEZ je zakládajícím členem platformy Udržitelná energetika ČR (83x)
Nově založená "Technologická platforma Udržitelná energetika ČR" si klade za cíl především aktivní českou spol...
Válcovna trub Třineckých železáren slaví 130 let a pozve  lidi do provozu Válcovna trub Třineckých železáren slaví 130 let a pozve lidi do provozu (32x)
Ropné vrty s vysokou přesností, potrubí pro těžbu břidlicového plynu, ale i konstrukce nové haly svinovského nádraží či ...
Arabelle, nejvýkonnější parní turbína na světěArabelle, nejvýkonnější parní turbína na světě (32x)
Společnost Alstom je předním světovým dodavatelem „konvenčních částí“ (strojoven) pro jaderné elektrárny a j...