Nacházíte se:  Úvod    Elektrárny    Jaderné    Dohoda Vietnam-Rusko o výstavbě jaderné elektrárny

Dohoda Vietnam-Rusko o výstavbě jaderné elektrárny

Publikováno: 1.11.2010
Rubrika: Jaderné

Hanoj 31. října (ČTK) - Vietnam a Rusko dnes podepsaly v Hanoji dohodu o výstavbě první jaderné elektrárny ve Vietnamu. Oznámila to agentura AFP. Ruská agentura RIA Novosti bez podrobností napsala, že obě země podepsaly mezivládní dohodu o spolupráci v energetice.
 

Slavnostního podpisu dohody byl přítomen ruský prezident Dmitrij Medveděv a jeho vietnamský protějšek Nguyen Minh Triet. Hodnota kontraktu podle AFP dosahuje čtyř miliard eur (přes 98 miliard korun).  Hanoj prý chce postavit dva bloky o dvou reaktorech s jednotkovým výkonem každého bloku 1000 megawattů. Doufá zároveň, že přinejmenším jeden reaktor bude v provozu od roku 2020.
 

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Evropská komise schválila systém udílení státních zakázek v projektu JE Paks 2Evropská komise schválila systém udílení státních zakázek v projektu JE Paks 2 (79x)
János Lázár, maďarský šéf úřadu vlády, 17. 11. 2016 oznámil, že Evropská komise dokončila řízení ve věci předpokládaného...
Reaktor AP1000™ od Westinghouse zaručuje bezpečnost a přináší úspory (66x)
Všude ve světě dochází k renesanci jaderné energetiky a reaktor typu AP1000™ (dále AP1000) od firmy Westinghouse s...
Svařování komponent jaderných elektráren (56x)
Jaderná energetika zastupuje významné místo ve výrobě a distribuci elektrické energie v České republice. Technologické s...