Nacházíte se:  Úvod    Rozvody energií    Charakteristika ArcelorMittal Energy Ostrava s.r.o.

Charakteristika ArcelorMittal Energy Ostrava s.r.o.

Publikováno: 28.5.2013
Rubrika: Rozvody energií, Energetické strojírenství

Společnost ArcelorMittal Energy Ostrava představuje složitý a rozsáhlý energetický komplex průmyslové energetiky se specifickým zaměřením na potřeby hutního podniku. Svými výkony je v oborech teplárenství a provozování Lokální distribuční soustavy vysokého napětí plně srovnatelná s jednoúčelovými energetickými subjekty podnikajícím na energetickém trhu České republiky. V článku jsou představeny výroba a jednotlivé provozy. Autor přibližuje i stávající systém čištění spalin i účel a cíle projektu odsíření.

Klíčová slova: ArcelorMittal, čištění spalin, odsíření

Celý článek (autoři: Ing. Jiří Novotný, Ing. Petr Laňka, Production & Investment, ArcelorMittal Energy Ostrava s.r.o.) je ke stažení v náhledovém formátu zde. Předplatné časopisu All for Power je možné zde. V elektronické podobě je možné si časopis prohlédnout zde.

Profile of ArcelorMittal Energy Ostrava s.r.o.
ArcelorMittal Energy Ostrava s.r.o. represents a sophisticated and extensive complex in industrial energy sector with a specific focus on the needs of the metallurgical plant. As far as its performance in the heating sector and operation of the local distribution network is concerned, the company is fully comparable with dedicated energy entities operating on the energy market in the Czech Republic. The article introduces the generation and individual production plants. The author explains the purpose and goals of the desulphurization project.

Характеристика компании ArcelorMittal Energy Ostrava s.r.o.
Компания «ArcelorMittal Energy Ostrava» представляет собой сложный и разветвлённый комплекс промышленной энергетики со специфической ориентацией на нужды металлургического предприятия. По своей мощности в области теплоэнергетики и эксплуатации локальной дистрибуционной сети высокого напряжения вполне теплоэлектростанция сравнима с другими энергетическими фирмами, представленными на энергетическом рынке Чешской Республики. В статье описано производство и отдельные направления компании. Описано так же назначение и цели проекта десульфации.

 

Mediální partner rubriky Rozvody energií:

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Skupina ČEZ je zakládajícím členem platformy Udržitelná energetika ČR (46x)
Nově založená "Technologická platforma Udržitelná energetika ČR" si klade za cíl především aktivní českou spol...
Češi dávají světu unikátní vynález, vírová turbína je v provozu na vodní elektrárně ŽelinaČeši dávají světu unikátní vynález, vírová turbína je v provozu na vodní elektrárně Želina (34x)
Po úspěšně skončených komplexních zkouškách odstartovala dnes provoz dvojice tzv. vírových turbín v areálu malé vodní el...
Reportáž: Na návštěvě v modernizované rozvodně 400/110 kV AlbrechticeReportáž: Na návštěvě v modernizované rozvodně 400/110 kV Albrechtice (33x)
Není malých „rock’n’roll(-í)“ a malých či méně významných rozvoden… Tímto způsobem by se dalo zahájit povídání s Romanem...