Nacházíte se:  Úvod    Energetické strojírenství    Čeští inženýři uspěli v mezinárodní konkurenci v Indonésii

Čeští inženýři uspěli v mezinárodní konkurenci v Indonésii

BFS Industry, s.r.o. uzavřela kontrakt v hodnotě více než 1 milion USD s významnou nadnárodní potravinářskou skupinou se sídlem v Singapuru. BFS Industry bude zastávat pozici owner's engineer projektu a zajistí pro investora transfer know-how v oblasti energetického využití biomasy pro výrobu elektřiny.

Klíčová slova: Kutná Hora, BFS Industry

Předmětem smlouvy je mimo jiné poskytování projekční a koordinační činnosti při výstavbě a uvádění do provozu biomasové elektrárny o svorkovém výkonu 6 MW spalující rychle rostoucí tropické traviny z lokální produkce. BFS Industry má s energetickým využitím travin rozsáhlé zkušenosti z provozů v ČR. Elektrárna bude sloužit pro zásobování výrobních provozů investora a nahradí elektřinu vyráběnou spalováním kapalných paliv.

Společnost BFS Industry je členem skupiny BFS, která se podílela na přípravě, výstavbě, servisu a provozu biomasových elektráren spalujících balíkovanou slámu v Jindřichově Hradci a v Kutné Hoře (o tomto projektu společnosti BFS Energo, a.s. jsme čtenáře All for Power informovali v čísle 4/2013).

V současnosti společnost BFS Industry poskytuje inženýrskou podporu v projektech horkovodní kotelny spalující balíkovanou slámu o výkonu 10 MW, elektrokotle pro poskytování podpůrných služeb ČEPS o výkonu 14 MW, elektrárny na dřevní odpad ve Spojeném království (5 MWe) a dvou elektráren spalujících dřevní štěpku v Chorvatsku (každá 5 MWe). Kromě zmíněného se BFS Industry věnuje vývoji technologií využívající solární energii v tropických a subtropických oblastech.

Projekt společnosti BFS Industry v Indonésii dále sledujeme a připravujeme rozhovor se zakladatelem skupiny BFS Ing. Zdeňkem Fundou.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Gazprom Export a MND otevřely podzemní zásobník plynu Dambořice (81x)
Podzemní zásobník plynu v Damořicích poblíž Hodonína byl dnes uveden do provozu. Zásobník je provozován společností Mora...
Firma ABO valve slavila výročíFirma ABO valve slavila výročí (65x)
Společnost ABO valve letos oslavila 22. výročí založení firmy, a při této příležitosti uspořádala společenskou akci pro ...
Arabelle, nejvýkonnější parní turbína na světěArabelle, nejvýkonnější parní turbína na světě (50x)
Společnost Alstom je předním světovým dodavatelem „konvenčních částí“ (strojoven) pro jaderné elektrárny a j...