Nacházíte se:  Úvod    Paliva    Česká United Hydrogen získala v USA investici čtyři miliony amerických dolarů

Česká United Hydrogen získala v USA investici čtyři miliony amerických dolarů

Publikováno: 7.2.2016
Rubrika: Paliva, Technologie, materiály

Těžební firma Anglo American Platinum investovala čtyři miliony dolarů tedy téměř 100 milionů korun, do Čechy vlastněné společnosti United Hydrogen Group. Ta investici použije na rozvoj infrastruktury a čerpacích stanic pro vodíkové automobily v USA. Uvedla to v tiskové zprávě.

Společnost United Hydrogen Group se sídlem v USA je zaměřená na výrobu a distribuci vodíku a výstavbu a rozvoj infrastruktury pro vodíkové automobily. Průmyslovým zákazníkům dodává vodík již od roku 2009 a vlastní vodíkovou čerpací stanici pro FCEV na letišti JFK v New Yorku. Vstup významného investora podpoří zejména projekt výstavby vodíkových čerpacích stanic na severovýchodě Spojených států a rozvoj nové technologie pro skladování a dopravu vodíku.

"Budeme intenzivně rozšiřovat síť vodíkových čerpacích stanic, aby jejich dostupnost korespondovala s očekávaným nárůstem počtu vodíkových automobilů na americkém trhu. Kromě toho připravujeme další rozvojové projekty, například výstavbu závodu na výrobu kapalného vodíku v hodnotě 38 milionů USD. Během pěti let plánujeme investovat do vodíkových technologií přes 100 milionů USD," uvedl člen představenstva United Hydrogen Ladislav Ornst.

Anglo American Platinum, která se zabývá těžbou platiny, uvolnila prostředky prostřednictvím svého programu PGM (Platinum Group Metals) Investment Programme. Ten se zaměřuje na investice do výzkumu a vývoje v oblasti palivových článků a technologií, které využívají platinu a ostatní kovy platinové skupiny z produkce AAP.
Technologie na bázi vodíku jsou považovány za jednu z nejzajímavějších ekologicky čistých možností pohonu automobilů a mají velké možnosti využití například v energetice. Vodíkové automobily v současné době začínají přicházet na trh a nabídnou uživatelům klasických automobilů alternativu s nulovými emisemi a stejným uživatelským komfortem ohledně doby tankování a dojezdu. Podle odhadů expertů bude v roce 2020 jen ve Spojených státech v provozu až 300.000 vodíkových automobilů.
Zakladateli a majiteli United Hydrogen jsou majitelé investiční a poradenské společnosti SICF Ladislav Ornst a Petr Matuška, podnikatel v oblasti obchodu s energií Richard Kučík a českoamerický podnikatel Vladimír Prerad. 

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Svařování komponent jaderných elektráren (55x)
Jaderná energetika zastupuje významné místo ve výrobě a distribuci elektrické energie v České republice. Technologické s...
V ArcelorMittal Ostrava vyvinuli novou ocel, která se uplatní zejména v energeticeV ArcelorMittal Ostrava vyvinuli novou ocel, která se uplatní zejména v energetice (46x)
Huť ArcelorMittal Ostrava vyvinula a zahájila výrobu nové oceli s vysokou přidanou hodnotou. Ocel jakosti 16Mo3 s přídav...
Kritické spojovací potrubí nového bloku Elektrárny Ledvice (41x)
Podstatnou součástí nového nadkritického bloku elektrárny Ledvice jsou systémy kritického spojovacího potrubí pro přehřá...