Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Firemní zpravodajství    Atestace specialistů v ARAKO spol. s r.o.

Atestace specialistů v ARAKO spol. s r.o.

Publikováno: 27.10.2013, Aktualizováno: 29.10.2013 11:19
Rubrika: Firemní zpravodajství

Ve společnosti ARAKO spol. s r.o. Opava proběhla ve dnech 7. - 11. října 2013 v souladu s požadavky předpisu PNAE G-7-010-89 prvotní atestace specialistů řídících a provádějících kontrolu (OTK, nedestruktivní a destruktivní zkoušky), specialistů řídících procesy svařování a navařování, svářečů, konstruktérů, technologů a specialistů řídících výrobní procesy.

V rámci atestace byly prověřeny a přezkoušeny teoretické znalosti předpisů a norem pro bezpečné provádění prací v jaderné energetice a praktické přezkoušení provádění jednotlivých metod nedestruktivních a destruktivních zkoušek, měření, svařování a navařování.

Atestaci specialistů provedla komise Ruského státního vědeckého centra CNIITMAŠ (Государственный научный центр РФ ОАО НПО «ЦНИИТМАш») a týkala se celkem 25 specialistů společnosti ARAKO. Po provedené prvotní atestaci budou následovat další pravidelné atestace - praktické dovednosti jsou, dle předpisu PNAE G-7-010-89 (článek 4.2), kontrolovány každoročně, teoretické znalosti pak jednou za 3 roky.

Zaměstnanci společnosti ARAKO úspěšným zvládáním těch nejnáročnějších zkoušek opakovaně prokazují svou odbornost, kvalifikaci, kvalitu a zkušenosti v oblasti výroby armatur pro klasické aplikace a jadernou energetiku.

Společnost ARAKO spol. s r.o. je výrobcem průmyslových armatur pro jadernou energetiku, tepelná zařízení, chemický průmysl, petrochemii a těžbu a zpracování plynu. Armatur společnosti ARAKO jsou vysoce hodnoceny díky prvotřídní kvalitě a použití v rozličných klimatických a environmentálních podmínkách. Instalovány jsou v mnohých zemích světa, například v Arménii, Brazílii, Číně, Egyptě, Nizozemsku, Indii, Rusku, Švýcarsku, USA nebo ve Velké Británii. Od roku 2007 patří ARAKO do skupiny Atomenergomaš.
***
Atomenergomaš je divizí energetického strojírenství ruské státní korporace Rosatom a jedna ze špičkových ruských společností v tomto oboru. Atomenergomaš je dodavatelem efektivních komplexních řešení pro jadernou, tepelnou energetiku a také pro těžbu a zpracování plynu a ropy. Společnost spojuje přibližně 30 významných výrobních, vědeckovýzkumných a inženýringových podniků na území Ruska i za jeho hranicemi.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

V ArcelorMittal Ostrava vyvinuli novou ocel, která se uplatní zejména v energeticeV ArcelorMittal Ostrava vyvinuli novou ocel, která se uplatní zejména v energetice (46x)
Huť ArcelorMittal Ostrava vyvinula a zahájila výrobu nové oceli s vysokou přidanou hodnotou. Ocel jakosti 16Mo3 s přídav...
Dodavatel oceli měl dvojí důvod k radosti (36x)
3. června 2011 oslavila společnost MUT Tubes, s.r.o. spolu se svojí dceřinou společností MUT Automotive, s.r.o. páté vý...
Nové rýchločinné armatúry pre MO34 (35x)
Cieľom tohto článku je stručne oboznámiť odbornú verejnosť s novými rýchločinnými armatúrami VELAN (RČA), ktoré budú nas...