Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Firemní zpravodajství    Atestace specialistů v ARAKO spol. s r.o.

Atestace specialistů v ARAKO spol. s r.o.

Publikováno: 27.10.2013, Aktualizováno: 29.10.2013 11:19
Rubrika: Firemní zpravodajství

Ve společnosti ARAKO spol. s r.o. Opava proběhla ve dnech 7. - 11. října 2013 v souladu s požadavky předpisu PNAE G-7-010-89 prvotní atestace specialistů řídících a provádějících kontrolu (OTK, nedestruktivní a destruktivní zkoušky), specialistů řídících procesy svařování a navařování, svářečů, konstruktérů, technologů a specialistů řídících výrobní procesy.

V rámci atestace byly prověřeny a přezkoušeny teoretické znalosti předpisů a norem pro bezpečné provádění prací v jaderné energetice a praktické přezkoušení provádění jednotlivých metod nedestruktivních a destruktivních zkoušek, měření, svařování a navařování.

Atestaci specialistů provedla komise Ruského státního vědeckého centra CNIITMAŠ (Государственный научный центр РФ ОАО НПО «ЦНИИТМАш») a týkala se celkem 25 specialistů společnosti ARAKO. Po provedené prvotní atestaci budou následovat další pravidelné atestace - praktické dovednosti jsou, dle předpisu PNAE G-7-010-89 (článek 4.2), kontrolovány každoročně, teoretické znalosti pak jednou za 3 roky.

Zaměstnanci společnosti ARAKO úspěšným zvládáním těch nejnáročnějších zkoušek opakovaně prokazují svou odbornost, kvalifikaci, kvalitu a zkušenosti v oblasti výroby armatur pro klasické aplikace a jadernou energetiku.

Společnost ARAKO spol. s r.o. je výrobcem průmyslových armatur pro jadernou energetiku, tepelná zařízení, chemický průmysl, petrochemii a těžbu a zpracování plynu. Armatur společnosti ARAKO jsou vysoce hodnoceny díky prvotřídní kvalitě a použití v rozličných klimatických a environmentálních podmínkách. Instalovány jsou v mnohých zemích světa, například v Arménii, Brazílii, Číně, Egyptě, Nizozemsku, Indii, Rusku, Švýcarsku, USA nebo ve Velké Británii. Od roku 2007 patří ARAKO do skupiny Atomenergomaš.
***
Atomenergomaš je divizí energetického strojírenství ruské státní korporace Rosatom a jedna ze špičkových ruských společností v tomto oboru. Atomenergomaš je dodavatelem efektivních komplexních řešení pro jadernou, tepelnou energetiku a také pro těžbu a zpracování plynu a ropy. Společnost spojuje přibližně 30 významných výrobních, vědeckovýzkumných a inženýringových podniků na území Ruska i za jeho hranicemi.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Gazprom Export a MND otevřely podzemní zásobník plynu Dambořice (66x)
Podzemní zásobník plynu v Damořicích poblíž Hodonína byl dnes uveden do provozu. Zásobník je provozován společností Mora...
ERÚ vydal cenová rozhodnutí zohledňující čerstvé notifikace Evropské komiseERÚ vydal cenová rozhodnutí zohledňující čerstvé notifikace Evropské komise (51x)
Energetický regulační úřad (ERÚ) dnes vydal dvě cenová rozhodnutí, cenové rozhodnutí ERÚ č. 9/2016, kterým se mění cenov...
Kyslíkárna huti ArcelorMittal Ostrava slaví 55 letKyslíkárna huti ArcelorMittal Ostrava slaví 55 let (42x)
Kyslík je při výrobě oceli stejně nepostradatelný jako hlavní suroviny koks a železná ruda. V září roku 1962 jej začala ...