Nacházíte se:  Úvod    Elektrárny    Jaderné    Zaměstnanci Jaderné elektrárny Dukovany se pokusí o překonání rekordu

Zaměstnanci Jaderné elektrárny Dukovany se pokusí o překonání rekordu

Publikováno: 17.9.2013
Rubrika: Jaderné, Lidé-Věci-Události

Ve středu 18. září se zaměstnanci Jaderné elektrárny Dukovany pokusí překonat svůj loňský rekord v jízdě elektromobilem na jedno nabití. S elektromobilem Peugeot iOn tehdy ujeli 171 kilometrů a zapsali se tak do české knihy rekordů.  Cílem pokusu je ukázat, jak mohou řidiči maximálně využít kapacitu elektromobilu v běžném provozu.  

Pokus bude odstartován ve středu 18. září v 8 hodin ráno od dobíjecí stanice před informačním centrem JE Dukovany pod dozorem komisaře Agentury Dobrý den. S plně nabitým elektromobilem vyrazí zaměstnanci Jaderné elektrárny Dukovany směrem na Heřmanice, Rouchovany a kolem lipňanské kapličky zpět k elektrárně. Okruh měří 7,4 km. Oficiálně uváděná maximální dojezdová vzdálenost elektromobilu Peugeot iOn je 150 km a běžná dojezdová vzdálenost je zhruba 130 km. V rámci pokusu se ale všichni budou snažit jet co nejekonomičtěji.

Elektromobil Peugeon iOn jezdí v dukovanské jaderné elektrárně už dva roky, má najeto přes 50  tisíc km (a baterka taky) a je využíván především ke kratším služebním cestám, k výukovým účelům nebo se prezentuje na akcích v okolí elektrárny. Jaderná elektrárna Dukovany je také první elektrárnou, před kterou je nainstalována dobíjecí stanice pro elektromobily.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


Fotogalerie
Elektromobil Peugeot iOnElektromobil Peugeot iOn

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

VI. Mezinárodní energetické regulační fórum (75x)
Další, tentokrát již VI. Mezinárodní energetické regulační fórum proběhne 25. března 2010 Grand Hotel Bohemia, Králodvor...
První blok VVER-1200 se připravuje na regulovaný provozPrvní blok VVER-1200 se připravuje na regulovaný provoz (61x)
V 1. bloku jaderné elektrárny Novovoroněžská II s reaktorem VVER-1200 spouští ruská korporace pro atomovou energii Rosat...
„Pro první kontakt v Turecku bych se na poradenské firmy určitě nespoléhal. To si musí každý odpracovat sám,“... (59x)
... uvedl pro potřeby „Tureckého speciálu“ časopisu All for Power Martin Pecina, generální ředitel Vítkovice...