Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Lidé-Věci-Události    Transport tlakovej nádoby reaktora 4. bloku v Mochovciach

Transport tlakovej nádoby reaktora 4. bloku v Mochovciach

Publikováno: 28.6.2012
Rubrika: Lidé-Věci-Události, Jaderné

Atómová elektráreň Mochovce využíva na výrobu tepelnej energie tlakovodné reaktory VVER 440 V-213-Č. Tlaková nádoba reaktora (TNR), ktorá je súčasťou tohto systému, bola vyrobená v roku 1991 v ŠKODA JS a.s. Tlaková nádoba reaktora je valcová nádoba s eliptickým dnom a spolu so sférickým vekom horného bloku je určená na vytvorenie priestoru, v ktorom sú uložené vnútroreaktorové časti a aktívna zóna reaktora. Autor článku (Rastislav Krčmár, riaditeľ úseku nákupu a obchod, podpredseda predstavenstva, ŠKODA SLOVAKIA, a.s) popisuje materiály, z ktorých je TNR vyrobená, priebeh a podmienky jej skladovania, ako aj samotný proces prípravných prác a vlastného transportu.

Celý článek je ke stažení v nahledovém PDF zde. Pokud máte zájem o časopis All for Power 1/2012, kde byla uveřejněna rozsáhlá a podrobná 90stránková rubrika o dostavbě 3. a 4. bloku jaderné elektrárny Mochovce, využijte možnost objednávky předplatného zde nebo si jej můžete případně prohlédnout přes program http://www.floowie.com na odkazu zde.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Michal Enžl: Do energetiky se tlačí i firmy, které nemají s tímto oborem žádné zkušenosti (92x)
Do energetiky se tlačí i firmy, které nemají s tímto oborem žádné zkušenosti. I na toto téma hovořili s Michalem Enžlem ...
Energetici zvolili nejlepším fyzikářem pedagoga z Českých Budějovic. Získal titul ČEZ Ámos a exkurzi pro celou svou tříduEnergetici zvolili nejlepším fyzikářem pedagoga z Českých Budějovic. Získal titul ČEZ Ámos a exkurzi pro celou svou třídu (75x)
O tomto víkendu byla v Praze završena anketa Zlatý Ámos 2014, která již dvacet let volí a oceňuje nejoblíbenější pedagog...