Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Firemní zpravodajství    Systém vzdáleného dohledu baterií záložních zdrojů Cellwatch SatelliteTM

Systém vzdáleného dohledu baterií záložních zdrojů Cellwatch SatelliteTM

Publikováno: 24.7.2013
Rubrika: Firemní zpravodajství

Společnost PRONIX s.r.o., přední integrátor systémů záložního napájení na českém a slovenském trhu, představuje unikátní monitorovací a testovací metodu baterií Cellwatch SatelliteTM. Jedná se o nejúčinnější systém vzdáleného dohledu všech typů baterií záložních zdrojů ve svém oboru. Systém pomáhá předcházet rizikům spojeným s jejich neočekávanými výpadky. Dlouhodobě snižuje náklady na provoz a údržbu baterií až o 85 %. Přispívá k ochraně životního prostředí.

Klíčová slova: záložní baterie, záložní zdroje, Pronix

Cellwatch Satellite umožňuje neustálý dohled a každodenní testování všech typů baterií záložních zdrojů, používaných v rozvodnách elektrárenských společností, telekomunikačních operátorů, solárních a větrných elektráren, ale i v přenosových soustavách a produktovodech plynu, ropy, tepla nebo vody. Tyto komplexy obvykle disponují velkým počtem a různými typy baterií – v záložních zdrojích UPS, DC zdrojích, střídačích, rozvaděčích nebo generátorech. Cellwatch Satellite je unikátním řešením, které dokáže sledovat všechny typy baterií prostřednictvím jediného systémového řešení najednou.

Eliminace rizik spojených s výpadky baterií
Cellwatch Satellite pomáhá snížit rizika spojená s neplánovanými výpadky baterií. S technologií Cellwatch Satellite není nutné testovat baterie a měřit jejich parametry jednotlivě. Cellwatch Satellite monitoruje baterie automaticky a poskytuje tak stálý přehled o jejich aktuální kondici.

Snížení nákladů a ochrana životního prostředí
Velká část nákladů na optimální fungování baterií je navíc spojena s cestováním servisních techniků mezi jednotlivými místy instalací nebo případných incidentů, tedy s velkou spotřebou pohonných hmot. Cellwatch Satellite zvyšuje životnost samotných baterií a eliminuje jejich zbytečné výměny. Přispívá k efektivnímu plánování nákupu nových baterií. Umožňuje redukci nákladů na plánovanou servisní údržbu baterií až o 85 %. S menší spotřebou pohonných hmot a menším počtem baterií navíc přispívá k ochraně životního prostředí.

Systém výstrah
Cellwatch Satellite disponuje systémem výstražných upozornění, která vysílá vždy, když se jakýkoli ukazatel dostane mimo rozsah přijatelných hodnot. Na změnu stavu, která může indikovat problém s bateriemi či jednotlivými články, tak upozorňují alarmové LED diody a výstupní releové kontakty, ale především přehledové schéma dostupné přes webové rozhraní nebo integrované přímo ve SCADA a NMS systémech uživatele.

Podpora všech typů baterií
Díky své modulární architektuře lze Cellwatch Satellite velice snadno instalovat kdekoli. Systém navíc podporuje kombinaci v podstatě jakýchkoliv řetězců spojených z 2-140 bateriových bloků.

 Schéma systému Cellwatch Satellite

Cellwatch Satellite je složen ze dvou hlavních částí: Cellwatch Satellite Unit (CSU) a Data Collection Module pro sběr dat (DCM). DCM moduly jsou připojeny ke každému článku a měří jeho napětí a ohmickou hodnotu. DCM moduly jsou s hlavní jednotkou CellWatch Satellite Unit propojeny prostřednictvím optického kabelu, čímž je zajištěna izolace elektrické energie a tedy i maximální bezpečnost.

Cellwatch Satellite shromažďuje údaje z DCM modulu spolu s naměřenými údaji o proudu a teplotě. Poskytuje tak ucelený obraz o stavu jednotlivých baterií i samotných článků. Systém je připojen prostřednictvím Ethernetu nebo RS-485 a umožňuje tudíž přehled o jednotlivých bateriích na mnoha různých místech současně.

Cellwatch Satellite je unikátní monitorovací a testovací metoda baterií, která neovlivňuje kapacitu článků nebo jejich životnost.

Více informací na http://www.pronix.cz/Cellwatch-Satellite-monitoring-baterii.html.

O PRONIX s.r.o.

Společnost PRONIX s.r.o. je předním integrátorem a uznávaným odborníkem v oblasti systémů záložního napájení a napájecích zdrojů nepřerušitelného napájení. Svým zákazníkům poskytuje flexibilní řešení od instalace jednotlivých komponent až po komplexní systémy technologických zařízení. Nabídka služeb PRONIX s.r.o. zahrnuje inovativní návrhy projektových prací a inženýringu, profesionální realizace, enego audity a konzultace, odbornou a technickou pomoc, unikátní systém stálého monitoringu technologií (24/7/365), záruční a pozáruční servis speciálně vyškolených a certifikovaných techniků, ale i stavební práce, systémy chlazení, hašení, vzduchotechniku, kabeláž, palivové systémy, EPS, EZS, CCTV, EKV a MaR.
Primární zaměření a nejčastěji realizované celky společnosti PRONIX s.r.o. jsou především DATACENTRA, ENERGOCENTRA a TECHNOLOGICKÉ OBJEKTY provozů infrastruktury ICT v Čechách a na Slovensku. Společnost PRONIX s.r.o. je specialistou na realizace středního a velkého výkonu, o čemž svědčí řada projektů pro významné společnosti a instituce z oblastí, jakými jsou finance a bankovnictví, IT a telekomunikace, průmysl a energetika, výroba a automatizace, doprava, státní a veřejná správa nebo mediální sféra.
Veškeré instalace jsou prováděny v nejvyšší kvalitě s maximálními nároky nejen na zařízení, ale také na postup instalace. Jméno PRONIX je obecně spjato s celou řadou nově zavedených inovací a nejmodernějších a provozně optimalizovaných řešení, která se později stávají technologickým standardem na celém trhu. PRONIX vyvinul a patentoval vlastní řadu systému napájení REVOLUTION MODULAR POWER SYSTEM®. Ve svých řešeních klade důraz na efektivitu, provozní bezpečnost a spolehlivost a právě optimalizaci investičních a provozních nákladů, jež jsou klíčovým parametrem podnikání každého zákazníka.
Společnost PRONIX s.r.o. spolupracuje také s celou řadou odborných a vědeckých institucí a nadnárodních společností. Je držitelem Tier certifikace The Uptime Institute, mezinárodní společnosti definující standardy pro datová centra, jež mají v České republice pouze 4 společnosti. Odborně působí také na ČVUT Praha a VŠB Ostrava.
Dlouhodobým cílem PRONIX s.r.o. je být pružným a spolehlivým dodavatelem a partnerem v oblasti záložního napájení. Kvalita služeb firmy je stvrzena certifikátem řízeného systému jakosti podle normy EN ISO 9001:2000 vydaným RW TÜV. Stabilitu, solventnost a důvěryhodnost firmy potvrzuje aktuálně získané ocenění mezinárodně uznávaného hodnocení TOP RATING agentury Dun&Bradstreet, které řadí PRONIX s.r.o. s nejvyšším možným stupněm ratingu do elitní skupiny 2 % nejstabilnějších firem v ČR a SR.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Gazprom Export a MND otevřely podzemní zásobník plynu Dambořice (85x)
Podzemní zásobník plynu v Damořicích poblíž Hodonína byl dnes uveden do provozu. Zásobník je provozován společností Mora...
Kyslíkárna huti ArcelorMittal Ostrava slaví 55 letKyslíkárna huti ArcelorMittal Ostrava slaví 55 let (52x)
Kyslík je při výrobě oceli stejně nepostradatelný jako hlavní suroviny koks a železná ruda. V září roku 1962 jej začala ...
ERÚ vydal cenová rozhodnutí zohledňující čerstvé notifikace Evropské komiseERÚ vydal cenová rozhodnutí zohledňující čerstvé notifikace Evropské komise (50x)
Energetický regulační úřad (ERÚ) dnes vydal dvě cenová rozhodnutí, cenové rozhodnutí ERÚ č. 9/2016, kterým se mění cenov...