Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Firemní zpravodajství    Společnost Oxford Instruments uvádí na trh nový přístroj pro měření tloušťky povlaku

Společnost Oxford Instruments uvádí na trh nový přístroj pro měření tloušťky povlaku

Publikováno: 13.2.2015
Rubrika: Firemní zpravodajství, Defektoskopie

Společnost Oxford Instruments představuje nový přístroj pro měření tloušťky povlaku a pro materiálovou analýzu, MAXXI 6. Tento nový model střední až vyšší třídy je založen na principu rentgenové fluorescence a je vybaven křemíkovými driftovými detektory s vysokým rozlišením. Zejména díky tomu dokáže měřit sílu povlaku na úrovni nanometrů a chemické složení na stopové úrovni.

Klíčová slova: Oxford, MAXXI, povlak

Rozsah aplikace

Měření tloušťky povlaku, založené na rentgenové fluorescenci (XRF), je široce uznávaná a průmyslově vyzkoušená analytická metoda, která nabízí snadnou, rychlou a nedestruktivní analýzu, přičemž nevyžaduje žádnou nebo jen malou přípravu vzorku. MAXXI 6 je schopen analyzovat pevné látky nebo kapaliny z hlediska široké škály prvků od 13AI po 92U. V kombinaci s křemíkovými driftovými detektory (SDD) je schopen měřit sílu povlaku do úrovně nanometrů a chemické složení na stopové úrovni, což je požadováno např. v oblasti vícevrstvého pokovování a v oblasti výroby desek plošných spojů. Osm vyměnitelných kolimátorů pokrývá plně aplikační potřeby a SDD nabízí optimální účinnost při všech energetických úrovních s energetickým rozlišením až do 140 eV. Bez omezení z hlediska škály prvků a struktury vrstev při analýze tloušťky a složení zajišťuje MAXXI 6 konzistentní vysokou kvalitu produkce v odvětví povrchové úpravy kovů, elektroniky, zkoušek shody, analýzy kovových slitin a alternativní energie.

Zjednodušení procesu analýzy

Analýza tloušťky povlaku pomocí přístroje MAXXI 6 zahrnuje pouze tři kroky: 1. Umístění vzorku do komory, 2. Zvolení měřicího bodu na vzorku, 3. Stisknutí tlačítka Start. Intuitivní software je založen na operačním systému WindowsTM 7. Několik továrně dodávaných užitečných možností z oblasti kalibrací, jako jsou empirické kalibrace,  bezstandardní modely fundamentálních parametrů, kalibrace pro RoHS (režim z hlediska omezení používání některých nebezpečných látek) nebo kalibrace pro drahé kovy, výrazně usnadňují uživateli analýzu. Také hardware přispívá k pohodlné práci, k  MAXXI 6 může být připojeno buď standardní PC nebo notebook prostřednictvím USB bez nutnosti dodatečného hardwarového vybavení nebo instalace firmwaru. Neobvykle velká, na sekce rozdělená měřicí komora pro vzorky s vnitřním objemem 500 mm x 450 mm x 170 mm je vhodná pro širokou škálu standardních i nadstandardně velkých vzorků, programovatelný stolek umožňuje automatizované měření a maximalizuje rozsah pohybu a rychlost stolku.

„Naším cílem bylo vyvinout prvotřídní analyzátor pro měření tloušťky povlaku bez nutnosti kompromisů z hlediska jednoduchosti jeho používání. MAXXI 6 nabízí kombinaci vlastností, které doposud nebyly na trhu k dispozici." říká Olaf Neuhausen, výkonný ředitel společnosti Oxford Instruments Roentgenanalytik GmbH, vývojového a aplikačního centra společnosti Oxford Instruments pro stolní XRF technologii. MAXXI 6 je vyráběn v Německu a schválen úřadem PTB (Physikalish Technische Bundesanstalt) z hlediska nejvyšší úrovně radiační bezpečnosti. Pro provoz v České a Slovenské republice je používání analyzátoru maXXi 6 schváleno Státním úřadem pro jadernou bezpečnost ČR a Úradom verejného zdravotníctva SR.

(The meanig of previous sentence is: Using of instrument maXXi 6 is approval by Czech and Slovak nuclear safety authorities )

Vydáno jménem společnosti „Oxford Instruments plc“

Pro více informací navštivte stránky: www.oxford-instruments.com/maxxi6

Pokud máte zájem o více obrázků, jděte na: www.oxford-instruments.com/maxxi6-press-images

Podrobnější informace získáte rovněž ve společnosti PCS s.r.o. (www.pcs.cz/divize-pcs/analytika), která je certifikovaným autorizovaným distributorem firmy Oxford Instruments pro oblast laboratorní i terénní materiálové analýzy metodami rentgenové i optickoemisní spektrometrie.

(The meanig of previous sentence is: More information you can also obtain on PCS web site. This company is sole distributor of OI for xrf and OES method)

Pokud máte zájem o více informací, kontaktujte:

  Oxford Instruments Analyses GmbH

+49 2825   9383-566

Jin-Joo Kim – Marcoms Manager Benchtop XRF

Jin-joo.kim@oxinst.com

 

 

O společnosti Oxford Instruments plc

Společnost Oxford Instruments navrhuje, dodává a podporuje technologicky vyspělé nástroje a systémy se zaměřením na výzkum a průmyslové aplikace. Poskytuje řešení potřebná pro pokrok v základním výzkumu v oblasti fyziky a jeho transfer do komerčních aplikací v oblasti nanotechnologií. Inovace jsou hnací silou růstu a úspěchu společnosti Oxford Instruments po více než 50 let a její strategií je úspěšná komercializace těchto myšlenek jejich uvedením na trh včas a se zaměřením na zákazníka. 

První technologický podnik, který vzešel z Oxfordské univerzity před více než padesáti lety, společnost Oxford Instruments, je v současnosti globální společností s více než 1900 zaměstnanci po celém světě a je zapsána v indexu FTSE250 Londýnské burzy cenných papírů (OXIG).  Jejím cílem je být vedoucím poskytovatelem nástrojů a systémů nové generace pro výzkum a průmysl.

To zahrnuje kombinaci jádrových technologií v oblastech, jako jsou prostředí s nízkou teplotou, se silným magnetickým polem a prostředí vzduchoprázdna v ultravelkých výškách, jako je nukleární magnetická rezonance, rentgenová, elektronová a optická metrologie, a pokročilá technologie růstu, usazování a leptání.

Společnost Oxford Instruments má za cíl odpovědný rozvoj a hlubší porozumění našeho světa prostřednictvím vědy a technologie.Její výrobky, odbornost a myšlenky přispívají k řešení globálních otázek, jako je energie, životní prostředí, bezpečnost a zdraví.  

Pro více informací o společnosti a jejích výrobcích navštivte: www.oxford-instruments.com.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

ERÚ vydal cenová rozhodnutí zohledňující čerstvé notifikace Evropské komiseERÚ vydal cenová rozhodnutí zohledňující čerstvé notifikace Evropské komise (59x)
Energetický regulační úřad (ERÚ) dnes vydal dvě cenová rozhodnutí, cenové rozhodnutí ERÚ č. 9/2016, kterým se mění cenov...
Dodavatel oceli měl dvojí důvod k radosti (43x)
3. června 2011 oslavila společnost MUT Tubes, s.r.o. spolu se svojí dceřinou společností MUT Automotive, s.r.o. páté vý...
Eaton oslavil ve výrobním závodě 100 let existence a změnil logo na svých produktech Eaton oslavil ve výrobním závodě 100 let existence a změnil logo na svých produktech (39x)
Eaton Elektrotechnika s.r.o. (dceřiná společnost Eaton Corporation), významný výrobce a distributor elektrotechnického z...