Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Firemní zpravodajství    Společnost NOEN získala na veletrhu v Plovdivu významné ocenění pro své unikátní rýpadlo

Společnost NOEN získala na veletrhu v Plovdivu významné ocenění pro své unikátní rýpadlo

Publikováno: 7.10.2015
Rubrika: Firemní zpravodajství, Energetické strojírenství

Významné ocenění pro své kompaktní rotorové rýpadlo K400 získala v Bulharsku na mezinárodním strojírenském veletrhu v Plodivu společnost NOEN. Stroj navrhla a vyprojektovala pro bulharskou státní energetickou firmu Mini Marica – Iztok. Unikátní rýpadlo bude pracovat na odkrývání nového uhelného naleziště na jihovýchodě Bulharska.

Klíčová slova: NOEN, rýpadlo, Bulharsko

Společnost NOEN se největšího strojírenského veletrhu konaného na Balkáně zúčastnila již potřetí. Letošního ročníku se zúčastnilo 2100 vystavovatelů z 35 zemí, například světoznámé firmy Krupp, Volvo, Rafako, Mitsubishi, Liebherr.

"Na veletrhu pravidelně představujeme své nové studie i stroje. Letos se veletrh konal v době dokončovaní našeho nového rýpadla K400 právě přímo v Bulharsku, tak byla skvělá příležitost prezentovat ho veřejnosti,” uvedl obchodní manažer společnosti NOEN Vladimír Karpíšek, specialista na bulharský trh, který se  významně podílí na úspěchu společnosti NOEN na bulharském trhu.

Letošní představení pod vedením Vladimíra Karpíška bylo navíc velmi zdařilé - v kategorii Strojírenství získalo rotorové rýpadlo K400 pro společnost NOEN Zlatou medaili a diplom. Ocenění uděluje management veletržní správy na základě doporučení dvou nezávislých komisí sestavených z prestižních odborníků, například z komory Bulharských autorizovaných inženýrů. Ve zmíněné kategorii se hodnotila především inovativnost a výjimečnost

v porovnání s vývojem na současném světovém trhu. "Porota ocenila zejména jedinečnost stroje spočívající v jeho řešení, kdy si naši inženýři dokázali poradit se specifickými požadavky zákazníka, jako byl například velmi nízký měrný tlak na terén 0,065 MPa. Dále komise kvitovala, že první stroj tohoto typu na světě bude pracovat právě v Bulharsku," konstatoval Vladimír Karpíšek s tím, že konkurencí v této kategorii byla NOENu například i věhlasná společnost Leibherr.

Společnost NOEN byla na veletrhu nakonec jedinou oceněnou českou firmou. "Tato pocta je pro nás velice významná, je velkým oceněním pro naše inženýry, kteří skvěle obstáli v konkurenci světových firem. Prestižní cena nás bude ještě více motivovat k pokračování tradice strojírenských dodávek do Bulharska. Oceněný velkostroj je zcela unikátní a je vyroben přesně podle požadavku zákazníka. Nikde na světě prozatím nepracuje a je pro nás obrovská čest, že právě v Bulharsku zahájíme životní cyklus nové generace kompaktních rýpadel české provenience," dodal Vladimír Karpíšek s tím, že Zlatou medaili zástupcům společnosti NOEN osobně předali v Plovdivu český velvyslanec v Bulharsku Dušan Štrauch a zástupce vedoucího zastupitelského úřadu Jaroslav Kamaz.

NOEN a.s. působí na českém i zahraničním trhu již přes patnáct let. NOEN a.s. je česká firma s vlastním vývojem a odbornou znalostí pro vývoj a dodání na klíč technologického zařízení pro kontinuální povrchovou těžbu a dálkovou pasovou dopravu velkých objemů sypkých materiálů. Akciová společnost NOEN zaměstnává tým více než 100 vysoce odborných pracovníků, projektantů a konstruktérů s dlouholetou praxí. Během svého působení se NOEN a.s. stala hlavním partnerem Severočeských dolů, a.s. Mezi další významné společnosti, se kterými spolupracuje, patří ČEZ, a.s., Mostecká uhelná společnost a.s., Sokolovská uhelná a.s. a ŠKODA PRAHA Invest s r.o.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Češi dávají světu unikátní vynález, vírová turbína je v provozu na vodní elektrárně ŽelinaČeši dávají světu unikátní vynález, vírová turbína je v provozu na vodní elektrárně Želina (50x)
Po úspěšně skončených komplexních zkouškách odstartovala dnes provoz dvojice tzv. vírových turbín v areálu malé vodní el...
Dodavatel oceli měl dvojí důvod k radosti (49x)
3. června 2011 oslavila společnost MUT Tubes, s.r.o. spolu se svojí dceřinou společností MUT Automotive, s.r.o. páté vý...
Skupina ČEZ je zakládajícím členem platformy Udržitelná energetika ČR (37x)
Nově založená "Technologická platforma Udržitelná energetika ČR" si klade za cíl především aktivní českou spol...