Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Firemní zpravodajství    Společnost Hilti slaví 75 let. Na podzim firma představila novinky.

Společnost Hilti slaví 75 let. Na podzim firma představila novinky.

Publikováno: 4.11.2016
Rubrika: Firemní zpravodajství, Lidé-Věci-Události

Desítky, spíše pak stovky lidí přišly v průběhu úterý 18. 10. 2016 na Dny inovací společnosti Hilti. Akce se konala v centrále firmy v Praze. Všichni přítomní se mohli seznámit s inovativními produkty firmy, vyzkoušet si různé nářdí v praxi, velká část přítomných využila možnosti prohlídky pražské centrály a seznámíla se s managementem firmy. Během celého dne bylo připraveno výborné pohoštění. K vidění bylo kompletní produktové portfolio, včetně novinek letošního podzimu.

To, co začalo před 75 lety výrobou motorových komponentů v Schaanu, se od té doby změnilo v renomovanou globální korporaci s více jak 23 000 zaměstnanci ve 120 zemích. Úspěšný příběh Hilti je charakterizován neustálou obnovou a změnou, ale zároveň stabilitou a kontinuitou. V letošním výročním roce se firma cítí mladší a dynamičtější než kdy dříve.

V roce 1941 se malá dílna v Schaanu, Lichtenštejnsku stala kolébkou dnešní firmy. Na začátku, bratři Martin (1915-1997) a Eugen Hilti (1911-1964), vyráběli součástky k motorům, zapalovače a kuchyňské mixéry. Posunem k výrobě vysokorychlostních montážních strojů v roce 1948 si mladá společnost zajistila základ dnešního produktového portfolia. Ve stejné době Hilti díky přímému prodeji získalo blízkost k zákazníkům a tím i významnou tržní výhodu. To je i nadále jedním z rozhodujících faktorů úspěchů společnosti. V roce 1960 se Hilti Maschinenbau OHG stala korporací a slavný červený kufr zase symbolem prvotřídní kvality, inovace a vynikajících služeb pro stavební profesionály.
Od té doby se firma věnovala své hlavní náplni. Místo snahy o co největší velikost a maximální krátkodobý profit, se Hilti vždy zaměřovala na udržitelný růst a finanční sílu. Tuto filozofii zastával především Prof. Dr. h.c. Martin Hilti, spoluzakladatel společnosti a dlouholetý předseda Hilti, který zůstal aktivní v řízení společnosti až do velmi vysokého věku. Jeho syn, Michael Hilti, který se stal CEO v roce 1990 a následně 13 let fungoval jako předseda správní rady, je stále členem představenstva, poručníkem Martin Hilti Family Trust a členem představenstva Hilti Foundation. Už v roce 1980 se členové rodiny Hilti rozhodli vzdát svého dědictví a založily rodinný fond s cílem zajistit existenci a nezávislost firmy.
Lidé byli vždy srdcem firmy, Už v rané fázi představila společnost jednotnou firemní kulturu, která sjednocuje individuální rozvojové cíle s těmi firemními. Závazek vlastní firemní kultuře spolu s její platností pro všechny zaměstnance již společnosti zajistil několik ocenění i vysoká umístění v globálních zaměstnaneckých žebříčcích.

Hilti dnes stojí na pevných základech. Pozitivně vidí budoucnost firmy i Michael Hilti: „Situace naší firmy je velmi dobrá a nic nebrání přenesení úspěchu i do budoucna. Jsme blízko svým zákazníkům, jsme vysoce inovativní a máme prvotřídní nabídku. Ale hlavně máme velmi profesionální globální tým, který věnuje svou veškerou energii zajištění úspěchu firmy. Naše strategie se zaměřuje na udržitelnou tvorbu hodnoty a máme stabilní vlastnickou strukturu."

Hilti garantuje opravu stroje za 3 dny nebo zdarma!

Společnost Hilti je na stavebním trhu známá jako dodavatel kvalitního stavebního nářadí. Přes bourací kladiva, laserové systémy až po kotvy, vždy si stojí za svým korporátním motem: Splní nejvyšší nároky. To dodržuje i v kvalitě. Pokud se však stroj z jakéhokoli důvodu porouchá, nabízí Hilti bezkonkurenční servisní služby.

Revoluční servisní příslib: Váš stroj opravíme za 3 dny nebo zdarma.
Hilti si je plně vědoma, že firmy potřebují mít své stroje neustále v pohotovosti. Každý prostoj způsobený výpadkem vybavení stojí čas i peníze. Po uplynutí dvouletého beznákladového období nabízí Hilti revoluční slib: 3 dny nebo zdarma. Během servisu zaručuje mimořádnou rychlost díky dlouhodobě odzkoušenému procesu: 1. den přepraví, 2. den opraví a 3. den doručí. Pokud trvá oprava déle než 3 pracovní dny, zákazník má vše zadarmo. Samozřejmostí je dlouhodobá spolupráce s prověřeným dopravcem, stejně jako vyškolení Hilti technici, kteří používají jen originální náhradní díly.

Až 2 roky bez nákladů
Na stavbě se může přihodit ledacos. Pád laseru z lešení, přeseknutí kabelu bruskou, přejetí bouracího kladiva bagrem, nebo jen opotřebení uhlíků. Po dobu až dvou let od nákupu se Hilti na důvody neptá. Stačí přinést porouchaný stroj a Hilti jej bezplatně opraví. Bez otázek, bez žádného papírování, bez nákladů za dopravu. Všechny stroje lze jednoduše dohledat podle výrobního čísla a přímo spárovat s majitelem.

Výrobní vady pokryty
Stane-li se, že stroj přestane fungovat z důvodu výrobní vady, Hilti nese veškeré náklady. Ať už z důvodu vadného materiálu, nebo výrobní závadou, Hilti stroj bezplatně opraví, nebo přímo vymění. Jen tak.

 

 

 

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


Fotogalerie
Hilti 75Hilti 75Hilti 75Hilti 75Hilti 75Hilti 75Hilti 75Hilti 75Hilti 75Hilti 75Hilti 75Hilti 75Hilti 75Hilti 75Hilti 75

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

VI. Mezinárodní energetické regulační fórum (70x)
Další, tentokrát již VI. Mezinárodní energetické regulační fórum proběhne 25. března 2010 Grand Hotel Bohemia, Králodvor...
Zdeněk Bauer se stal jednatelem společnosti E.ON Česká republikaZdeněk Bauer se stal jednatelem společnosti E.ON Česká republika (64x)
Novým jednatelem společnosti E.ON Česká republika se v polovině července stal Zdeněk Bauer. Posílí tak dosavadní vedení ...
Strojírny ArcelorMittal v Ostravě slaví v lednu 55 let od svého vznikuStrojírny ArcelorMittal v Ostravě slaví v lednu 55 let od svého vzniku (60x)
Na začátku letošního roku uplynulo 55 let od zrodu strojíren ArcelorMittal Engineering Products Ostrava (AMEPO). Ty vzni...