Nacházíte se:  Úvod    Energetické strojírenství    Společnost AE&E CZ získala zakázku v hodnotě 25 mil EUR na modernizaci uhelného kotle v Bosně a Hercegovině

Společnost AE&E CZ získala zakázku v hodnotě 25 mil EUR na modernizaci uhelného kotle v Bosně a Hercegovině

Publikováno: 21.1.2010
Rubrika: Energetické strojírenství

Mateřská firma české AE&E CZ, mezinárodní společnost AE&E Group vyhrála výběrové řízení na kompletní modernizaci uhelné elektrárny v Kakanji, městečka nedaleko Sarajeva. Hlavním úkolem projektu v hodnotě přes 25 mil EUR je modernizace šestého bloku elektrárny. Investorem projektu je společnost Elektroprivreda BiH, která si ve výběrovém řízení vybrala pro realizaci české zastoupení AE&E CZ.

 

Georg Gasteiger, CEO mateřské společnosti AE&E Group k úspěchu dodává:„Vítězství AE&E Group ve výběrovém řízení je dalším důkazem silného postavení společnosti na energetickém trhu střední a jihovýchodní Evropy. Modernizace uhelné elektrárny v Kakanji přinese výrazný nárůst kvality energetických zařízení v Bosně a Hercegovině.“ Součástí projektu modernizace kotelny je krom výstavby také demolice starého kotle a výměna kompletního řídícího systému. Díky modernizaci se prodlouží životnost kotelny o 15 let. Znovuuvedení do provozu je plánováno na rok 2011.

Společnost AE&E CZ se sídlem v Brně, je dceřinou společností AE&E Group. AE&E CZ poskytuje komplexní řešení při vývoji, výrobě a dodávkách kotlů. V rámci skupiny AE&E Group má česká pobočka status centra kompetencí v oblasti kotlů na využití odpadního tepla. Veškeré projekty dodávek kotlů na odpadní teplo jsou tedy supervizovány AE&E CZ. Společnost navazuje na tradici brněnského strojírenství, jehož počátky sahají až do začátku 19. století, kdy původně První brněnská strojírna vyrobila první kotel. Postupem času a po vystřídání několika vlastníků se stabilizovala AE&E CZ jako společnost zaměřující se především na výrobu kotlů.

AE&E Group
AE&E AG, se sídlem ve Vídni, Rakousko, a je důležitým mezinárodním dodavatelem systémů výroby energie a systémů pro životní prostředí. Portfolio výrobků obsahuje kotle a výrobu kotlů, systémy čištění spalin, spalovny odpadů, průmyslové elektrárny a elektrárny na biomasu, dodávané „na klíč“, zplyňovače uhlí a armatury spolu se službami engineeringu, modernizacemi zařízení včetně provozu. Skupina zaměstnává celkem 5.000 lidí ve Vídni a Grazu (Rakousko), Curychu (Švýcarsko), Kolíně nad Rýnem, Ratingenu a Norimberku (Německo), Brně (Česká republika), Paříži (Francie), Bilbau (Španělsko), Slavonski Brodu (Chorvatsko), Moskvě (Rusko), Norcross (Amerika), Šanghaji a Nanjingu (Čína), Chennai (Indie), Sao Paulu (Brazílie) a Sydney (Austrálie) a je vlastněna společností A-TEC Industries AG. Další informace najdete na internetových stránkách
www.aee-czech.cz  a www.aee-group.com .

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Arabelle, nejvýkonnější parní turbína na světěArabelle, nejvýkonnější parní turbína na světě (40x)
Společnost Alstom je předním světovým dodavatelem „konvenčních částí“ (strojoven) pro jaderné elektrárny a j...
„Dosavadní zkušební provoz bloků 23 a 24 vykazuje očekávanou spolehlivost a bezpečnost,“„Dosavadní zkušební provoz bloků 23 a 24 vykazuje očekávanou spolehlivost a bezpečnost,“ (30x)
uvedl pro All for Power č. 4/2009 Ing. Jan Štancl, ředitel úseku Realizace ŠKODA PRAHA Invest s.r.o. (ŠPI), zodpově...
Pro udržení potenciálu SIGMA GROUP v jádře je nezbytný exportPro udržení potenciálu SIGMA GROUP v jádře je nezbytný export (25x)
Ve čtvrtek 22. září proběhla v prostorách firmy SIGMA GROUP vernisáž výstavy připomínající 60. výročí mírového využívání...