Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Tiskové zprávy    Škoda Power se stává součástí mezinárodní skupiny Doosan

Škoda Power se stává součástí mezinárodní skupiny Doosan

Publikováno: 14.9.2009
Rubrika: Tiskové zprávy

Společnosti Doosan Heavy Industries & Construction a Škoda Holding a.s. dnes podepsaly smlouvu o koupi společnosti Škoda Power a.s., tradičního českého výrobce turbín. Doosan Heavy Industries & Construction je významná jihokorejská společnost působící v oblasti těžkého průmyslu a energetických technologií. Celá transakce po zaplacení kupní ceny a splnění dalších smluvních podmínek bude dokončena pravděpodobně do konce letošního roku. Vedení Škody Power i její provozy budou nadále sídlit v ČR a plzeňský závod bude pro Doosan sloužit jako vývojové centrum turbín.

 

Akvizice bude mít pozitivní přínosy jak pro Škodu Power, tak pro Doosan. Škoda Power vlastní cenné turbínové technologie, jako jedna z mála společností na světě například disponuje klíčovými technologiemi v oblasti parních turbín. Škoda Power a Doosan se společně stanou komplexním dodavatelem energetických technologií se schopností poskytovat integrované řešení „na klíč“ (EPC – engineering, procurement and construction).

Kombinace zkušeností a vyspělých technologií obou stran umožní Škodě Power a společnosti Doosan vstoupit na globální trh v segmentu BTG (boilers, turbines and generators), tedy výroby parních kotlů, turbín a generátorů. Ve spolupráci se Škodou Power chce Doosan navýšit ziskovost produkce turbínových generátorů a stát se v této oblasti jedním z nejdůležitějších hráčů na světovém trhu. Spojení dvou rozvinutých společností tak oběma stranám výrazně rozšíří škálu obchodních příležitostí.

Skupina Doosan již v České republice působí prostřednictvím společnosti Doosan Infracore. Ta je vlastníkem výrobce stavebních strojů Bobcat se závodem u středočeské Dobříše. Přítomnost na klíčových evropských trzích včetně Velké Británie, Německa a Polska zajišťuje skupině britská dceřiná společnost Doosan Babcock Energy Ltd. Díky novému vlastníkovi a jeho zázemí bude moci Škoda Power rozšířit svou nabídku a vstoupit na nové trhy.

„Škoda Power je vynikající firma s dobrým managementem a skvělou technickou úrovní. Společně s Doosan Babcock bude Škoda Power v následujících letech motorem expanze skupiny Doosan v Evropě, Spojených státech a na dalších rozvinutých trzích,“ uvedl Geewon Park, prezident a generální ředitel Doosan Heavy Industries & Construction.

„Škoda Power získává silného partnera, což umožní její další a rychlejší růst na světových trzích. Výrobní i vývojové provozy zůstanou v České republice, společnost bude i nadále využívat zkušeností a schopností českých odborníků, projektantů a techniků. Tito zaměstnanci mají nyní jedinečnou příležitost profesního růstu v rámci nadnárodní společnosti,“ komentoval dnešní podpis smlouvy Tomáš Krsek, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Škoda Holding.


O společnosti Doosan Heavy Industries & Construction
Je součástí Doosan Corporation, renomovaného holdingu se sídlem v Jižní Koreji. DHIC se podílela na výstavbě vice než 300 nukleárních, tepelných, paroplynových a vodních elektráren a v současnosti pracuje na dalších 60 elektrárenských projektech po celém světě. Díky investicím a aktivitám v oblasti výzkumu a vývoje rozšiřuje DHIC své portfolio s cílem stát se komplexním dodavatelem elektráren na klíč. Zaměřuje se rovněž na větrné elektrárny, palivové články a ekologickou energetiku nové generace.

O společnosti Škoda Power a.s.
Škoda Power a.s. je předním evropským výrobcem a dodavatelem technologického zařízení a zákaznických služeb v oblasti energetiky. Vyrábí zejména turbíny, paroplynové a kogenerační jednotky a poskytuje komplexní servisní činnost pro energetická zařízení.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

ArcelorMittal Ostrava zahájila výrobu nové oceli pro automobilový průmysl ArcelorMittal Ostrava zahájila výrobu nové oceli pro automobilový průmysl (64x)
ArcelorMittal Ostrava vyvinula a jako jediná v evropské části skupiny ArcelorMittal vyrábí ocel, která najde uplatnění p...
ZAT oznámil hospodářské výsledky, dále se chce zaměřit na vývoj inteligentních systémů (42x)
Společnost ZAT, dodavatel inteligentních systémů řízení pro energetiku a průmysl, zveřejnil své hospodářské výsledky za ...
Jádro přitahuje stále více návštěvníků. Jadernou Elektrárnu Temelín navštívilo loni rekordních 26.875 návštěvníků. (38x)
Informační centra (IC) jaderných elektráren Dukovany a Temelín shlédlo v roce 2007 dohromady 55.693 návštěvníků, což je ...