Nacházíte se:  Úvod    Elektrárny    Jaderné    Seminář představil nejbližší i vzdálenější budoucnost JE Dukovany

Seminář představil nejbližší i vzdálenější budoucnost JE Dukovany

Publikováno: 26.11.2010
Rubrika: Jaderné

Občanská bezpečnostní komise (OBK) při JE Dukovany již tradičně v podzimním období organizuje seminář, týkající se tématu aktuálního pro JE Dukovany. Tentokrát se uskutečnil v Zastávce u Brna ve spolupráci s Mikroregionem Kahan.

Včera proběhl za bohaté účasti starostů a zastupitelů měst a obcí z 20km okolí Jaderné elektrárny Dukovany odborný seminář Občanské bezpečnostní komise při JE Dukovany. Konal se v Dělnickém domě v Zastávce u Brna. Dopolední program obsahoval informace o energetických službách Skupiny ČEZ, které nabízí komunální sféře, a informace o podpoře nových technologií (zapojení kogenerace do chytrých elektrických sítí). Odpoledne pokračoval seminář shrnutím dosavadní historie a zkušeností OBK za 14 let jejího působení. Hovořilo se i o spolupráci s partnerskými občanskými komisemi ze zahraničí, přítomni byli zástupci Občanské informační komise JE Jaslovské Bohunice. Informace o jaderné elektrárně a o hlavních projektech tohoto energetického díla, přinesla zpráva ředitele JE Dukovany. Dukovanská elektrárna by od roku 2013 měla dodávat do veřejné elektrické sítě každoročně 16 terawathodin (projekt Bezpečně 16 tera EDU). V současnosti je to něco přes 14 terawathodin. Semináře se vedle členů OBK zúčastnilo na 60 účastníků, převážně z řad starostů okolí elektrárny. Do Zastávky zavítal i Vítězslav Jonáš, senátor Parlamentu ČR. V odpoledním programu byla zařazena také prezentace muzea průmyslových železnic a projížďka úzkokolejkou mezi uzavřeným dolem Zbýšov-Jindřich II a Babicemi u Rosic Seminář zakončilo společenské setkání v Dělnickém domě Zastávky u Brna.
 

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Arabelle, nejvýkonnější parní turbína na světěArabelle, nejvýkonnější parní turbína na světě (45x)
Společnost Alstom je předním světovým dodavatelem „konvenčních částí“ (strojoven) pro jaderné elektrárny a j...
AREVA podepsala servisní smlouvu s americkou společnosti PSEG Nuclear (37x)
AREVA podepsala dlouhodobou smlouvu s PSEG Nuclear na údržbu tří reaktorů jaderných elektráren Salem a Hope Creek v Sale...