Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Tiskové zprávy    RWE vstupuje na trh s fotovoltaikou

RWE vstupuje na trh s fotovoltaikou

Publikováno: 16.2.2016
Rubrika: Tiskové zprávy, Lidé-Věci-Události, Fotovoltaické

>     Fotovoltaika pro rodinné domy od RWE na klíč
>     Veškeré informace na www.elektrinazeslunce.cz
>     RWE se stala členem České fotovoltaické asociace

Praha, 15. února 2016 – Energetická skupina RWE rozšiřuje nabídku služeb spojených se zvyšováním energetické efektivity a soběstačnosti rodinných domů. Po modernizaci vytápění v rámci kotlíkových dotací nabízí RWE na klíč i instalaci střešní fotovoltaiky. Zájemcům RWE zajistí celý proces související s realizací a pomůže i s podáním žádosti o dotaci z programu Nová zelená úsporám. Ve spolupráci s firmou Frankensolar se RWE postará o výběr vhodného fotovoltaického systému a jeho instalaci. Lidé budou mít také možnost získat výhodné překlenovací financování od partnerské banky ČSOB.

Zákazník si nemusí lámat hlavu s vlastním návrhem vhodného řešení, hledáním energetického specialisty, projektanta, výběrem vhodného dodavatele fotovoltaického systému, montáží a podobně. Stačí se obrátit na RWE a my pomůžeme se vším potřebným,“ shrnuje Tomáš Varcop, obchodní ředitel skupiny RWE. „Naši nabídku dimenzujeme s ohledem na dotační program Nová zelená úsporám, i pro snazší orientaci zákazníka máme čtyři základní typizované instalace. Ty samozřejmě upravíme na klíč podle konkrétních parametrů domu zákazníka a jeho spotřeby. Pokud to legislativa umožní, jsme připraveni nabídnout výkupní cenu pět set korun za jednu megawatthodinu těm, kteří od nás energii zároveň odebírají. V každém případě za zákazníky převezmeme odpovědnost za odchylku a způsobené přetoky energie do sítě.

Poprvé RWE představila svou nabídku veřejnosti na konci ledna na veletrhu Solar Praha. „Získali jsme spoustu pozitivních ohlasů a v současné době již zpracováváme první konkrétní projekty,“ řekl Varcop. Za hlavní důvody zájmu o fotovoltaiku označili návštěvníci stánku RWE soběstačnost a omezení vnějších vlivů na domácnost. Z reakcí zákazníků také vyplývá, že v pořízení fotovoltaiky vidí investici do budoucna a zvýšení standardu vlastního bydlení.Využití malých fotovoltaických elektráren v domácnostech je v Česku zatím na počátku. Vstupem na trh chceme včas rozpoznat potřeby našich zákazníků, abychom byli schopni uspokojit poptávku, která bude v následujících letech postupně narůstat. Úspěch budou mít řešení, která nabídnou sofistikované spojení řízení spotřeby a akumulace. Přesně takové systémy chceme navrhovat a dodávat našim klientům,“ dodává Tomáš Varcop.

Využití fotovoltaiky a výroba elektřiny v domácnostech patřily mezi klíčová témata rozsáhlé loňské studie RWE k vývoji české energetiky do roku 2050. Studie předpokládá, že největší rozmach fotovoltaiky v Česku nastane v letech 2020 – 2030.

Po rodinných domech RWE plánuje oslovit s nabídkou fotovoltaiky i další zajímavý tržní segment. „Nyní zkoumáme další možnosti financování a dotačních podmínek pro bytové domy, abychom mohli vytvořit atraktivní nabídku i pro bytová družstva a společenství vlastníků bytových jednotek. Tento segment je zajímavý také s ohledem na souběh různých profilů spotřeb, možnosti agregovaného nákupu a optimalizace plateb za distribuci. Zájem o soběstačná energetická řešení ze strany bytových domů jsme již zaznamenali.“ říká František Vašek, produktový manažer inovací RWE.

V souvislosti se vstupem na trh s fotovoltaikou se RWE stala novým členem České fotovoltaické asociace. „Vítáme rozhodnutí RWE, které ukazuje, že i velcí energetičtí hráči chápou budoucí význam decentralizovaných středních a malých fotovoltaických střešních systémů. Ty na rozdíl od gigantických solárních elektráren, které dříve rostly na polích, skutečně pomáhají efektivně šetřit energii jednotlivým domácnostem a firmám,“ řekl Petr Maule, výkonný ředitel ČFA.

Veškeré informace o fotovoltaice pro rodinné domy od RWE na klíč jsou dostupné na internetové stránce www.elektrinazeslunce.cz. Zde je lidem k dispozici kontaktní formulář s dotazy pro indikativní nabídku od RWE, zájemci mohou také využít emailovou adresu fotovoltaika@rwe.cz.

Skupina RWE v ČR zajištuje dodávky zemního plynu, elektřiny a další služby pro 1,7 milionu zákazníků (RWE Energie), provozuje 64 tisíc kilometrů distribučních sítí (RWE Grid Holding), provozuje 6 podzemních zásobníků plynu o kapacitě 2,7 mld. m3 (RWE Gas Storage), vyrábí teplo a elektřinu v 28 provozech a prodává přes 5 mil. m3 CNG ve vlastní celorepublikové síti CNG stanic (RWE Energo). Skupinu, která zaměstnává 4000 lidí, řídí společnost
RWE Česká republika.

Společnost Frankensolar Eastern Europe s.r.o., je pobočkou německé společnosti FR-Frankensolar GmbH se sídlem v Norimberku. FR-Frankensolar GmbH je jedna z největších velkoobchodních společností s fotovoltaickými systémy v Německu a v tomto oboru působí již od roku 1989.

Česká fotovoltaická asociace (ČFA) sdružuje provozovatele a majitele malých střešních fotovoltaických elektráren, projektanty, výrobce, energetické a instalační firmy z oboru.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Skupina ČEZ je zakládajícím členem platformy Udržitelná energetika ČR (141x)
Nově založená "Technologická platforma Udržitelná energetika ČR" si klade za cíl především aktivní českou spol...
ČEZ Teplárenská, a. s., má nového generálního ředitele (55x)
Novým generálním ředitelem ČEZ Teplárenská, a. s., ze Skupiny ČEZ se od 1. září stal Petr Hodek, který dosud působil na ...
AREVA podepsala servisní smlouvu s americkou společnosti PSEG Nuclear (37x)
AREVA podepsala dlouhodobou smlouvu s PSEG Nuclear na údržbu tří reaktorů jaderných elektráren Salem a Hope Creek v Sale...