Nacházíte se:  Úvod    Teplárenství    Rekonstrukce kotlů K1 a K2 s využitím prvků fluidní techniky v Teplárně Strakonice

Rekonstrukce kotlů K1 a K2 s využitím prvků fluidní techniky v Teplárně Strakonice

Publikováno: 2.5.2013
Rubrika: Teplárenství

Společnost TENZA, a.s., je generálním dodavatelem stavby nazvané „Rekonstrukce kotlů K1 a K2 s využitím prvků fluidní techniky“ v Teplárně Strakonice, a.s. Jedná se o významnou zakázku, která provozovateli umožní spalovat hnědé uhlí a biomasu v poměru 60/40 tepelného výkonu kotle a dále snížit emise SO2 přímo v kotli o 65 %. To umožňuje nová technologie fluidního spalování, jež kombinuje výhody stacionární (bublající) a cirkulační fluidní vrstvy. Co všechno nová fluidní technologie nabízí a jaký byl rozsah a průběh výstavby prvního ze dvou kotlů, je prezentováno v následujícím článku.

Klíčová slova: TENZA, fluidní spalování, kotle

Celý článek (autor: Ing. Tomáš Miklík, TENZA, a.s.) je ke stažení v náhledovém formátu zde. Předplatné časopisu All for Power je možné zde. V elektronické podobě je možné si časopis prohlédnout zde.

Reconstruction of K1 and K2 boilers using elements of fluidized bed technology in Teplárna Strakonice
TENZA, a.s. is the general contractor for a project called "Reconstruction of K1 and K2 Boilers Using Elements of Fluidized Bed Technology" in Teplárna Strakonice, a.s. It is a major contract that will allow the operator to burn brown coal and biomass in a ratio of 60/40 of the boiler's heat output and to reduce SO2 emissions directly in the boiler by 65%. This is possible thanks to the new technology of fluidized bed combustion, which combines the advantages of stationary (bubbling) and circulating fluid layers. The following article describes what the new fluid technology offers and what was the scope and progress of construction of the first boiler.

Реконструкция котлов К1 и К2 с использованием элементов флюидной техники на теплостанции Страконице
Компания "ТЕНЗА"является генеральным подрядчиом строительства, названного "Реконструкция котлов К1 и К2 с использованием элементов флюидной техники на теплостанции Страконице. Речь идёт о значительном заказе, который впоследствии даст возможность сжигать бурый уголь и биомассу в соотношении 60/40 % тепловой мощности котла и снизить эмиссию SO2 непосредственно в котле на 65%. Это стало возможно благодаря использованию новой технологии флюидного сжигания, которая комбинирует преимущества стационарных (кипящих) и циркуляцционных флюидных слоёв. О том, что может предложить сегодня новая флюидная технология и каков был объём строительства первого котла, рассказывается в этой статье.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

„Teplárna umí vyrábět teplo ekologicky, za solidní cenu a bez starostí. I přes nevýhodné a nerovné podmínky na trhu jsme konkurenceschopní,“„Teplárna umí vyrábět teplo ekologicky, za solidní cenu a bez starostí. I přes nevýhodné a nerovné podmínky na trhu jsme konkurenceschopní,“ (44x)
uvedl v rozhovoru pro All for Power Ing. Miroslav Krpec, generální ředitel ČEZ Energotrans, a.s....
Dodávky technologie, elektrotechnických zařízení a měření a regulace za zhruba půl miliardy korun (43x)
V rámci projektu „Ekologizace a obnova teplárny v Plané nad Lužnicí“ probíhá dodávka, instalace a uvedení do provozu nov...
Teplárny volají po urychlené dostavbě jaderných bloků a prolomení těžebních limitů (40x)
Přes 1 milion domácností může být do sedmi let bez tepla nebo si ho draze zaplatí. V České republice je v současné době ...