Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Video    Reko je aktivní v chladicích věžích i malých vodních elektrárnách

Reko je aktivní v chladicích věžích i malých vodních elektrárnách

Publikováno: 17.10.2011, Aktualizováno: 5.2.2012 21:49
Rubrika: Video, Energetické strojírenství, Výstavba nového bloku Ledvice

Nejen o výstavbě chladicí věže pro elektrárnu Ledvice v severních Čechách, ale i o aktivitách firmy v oblasti malých vodních elektráren jsme v našem televizním studiu hovořili s Janem Soukupem, obchodním ředitelem firmy REKO, a.s. Již v době konání veletrhu byla tato 145 metrů vysoká věž prakticky postavena, vybavena technologiemi a vrcholila příprava na závěrečné zkoušky. Věž byla stavěna systémem posuvného bednění a denně vyrostla o 1,5 metru. Průměr bazénu ochlazené vody činí 109 metrů, chladicí výkon činí 700MWt a hydraulické zatížení představuje 60 tisíc tun/hodinu chladící vody. Poprvé v podmínkách ČR byl do nově budované věže řešen otvor pro odvod spalin z kotle. Tato metoda odvodu spalin se již uplatnila např. v rámci rekonstrukce Elektrárny Tušimice II, kde byly ale otvory vybourány do stávající věže. V rámci návštěvy jsme se dověděli i o aktivitách firmy REKO v oblasti malých vodních elektráren. Společnost měla v roce 2009 na starosti stavební část MVE na řece Jizera v Železném Brodě, kde byly instalovány tři Kaplanovy turbíny o výkonu 1MWe. V současné době staví společnost další elektrárnu, a to ve Svijanech. Podle Jana Soukupa existuje reálná naděje, že se firma bude podílet na realizaci malých vodních elektráren v zahraničí nejen jako dodavatel stavební části, ale jako generální dodavatel.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Češi dávají světu unikátní vynález, vírová turbína je v provozu na vodní elektrárně ŽelinaČeši dávají světu unikátní vynález, vírová turbína je v provozu na vodní elektrárně Želina (48x)
Po úspěšně skončených komplexních zkouškách odstartovala dnes provoz dvojice tzv. vírových turbín v areálu malé vodní el...
Skupina ČEZ je zakládajícím členem platformy Udržitelná energetika ČR (36x)
Nově založená "Technologická platforma Udržitelná energetika ČR" si klade za cíl především aktivní českou spol...
Válcovna trub Třineckých železáren slaví 130 let a pozve  lidi do provozu Válcovna trub Třineckých železáren slaví 130 let a pozve lidi do provozu (31x)
Ropné vrty s vysokou přesností, potrubí pro těžbu břidlicového plynu, ale i konstrukce nové haly svinovského nádraží či ...