Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Video    Reko je aktivní v chladicích věžích i malých vodních elektrárnách

Reko je aktivní v chladicích věžích i malých vodních elektrárnách

Publikováno: 17.10.2011, Aktualizováno: 5.2.2012 21:49
Rubrika: Video, Energetické strojírenství, Výstavba nového bloku Ledvice

Nejen o výstavbě chladicí věže pro elektrárnu Ledvice v severních Čechách, ale i o aktivitách firmy v oblasti malých vodních elektráren jsme v našem televizním studiu hovořili s Janem Soukupem, obchodním ředitelem firmy REKO, a.s. Již v době konání veletrhu byla tato 145 metrů vysoká věž prakticky postavena, vybavena technologiemi a vrcholila příprava na závěrečné zkoušky. Věž byla stavěna systémem posuvného bednění a denně vyrostla o 1,5 metru. Průměr bazénu ochlazené vody činí 109 metrů, chladicí výkon činí 700MWt a hydraulické zatížení představuje 60 tisíc tun/hodinu chladící vody. Poprvé v podmínkách ČR byl do nově budované věže řešen otvor pro odvod spalin z kotle. Tato metoda odvodu spalin se již uplatnila např. v rámci rekonstrukce Elektrárny Tušimice II, kde byly ale otvory vybourány do stávající věže. V rámci návštěvy jsme se dověděli i o aktivitách firmy REKO v oblasti malých vodních elektráren. Společnost měla v roce 2009 na starosti stavební část MVE na řece Jizera v Železném Brodě, kde byly instalovány tři Kaplanovy turbíny o výkonu 1MWe. V současné době staví společnost další elektrárnu, a to ve Svijanech. Podle Jana Soukupa existuje reálná naděje, že se firma bude podílet na realizaci malých vodních elektráren v zahraničí nejen jako dodavatel stavební části, ale jako generální dodavatel.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Skupina ČEZ je zakládajícím členem platformy Udržitelná energetika ČR (109x)
Nově založená "Technologická platforma Udržitelná energetika ČR" si klade za cíl především aktivní českou spol...
V ArcelorMittal Ostrava vyvinuli novou ocel, která se uplatní zejména v energeticeV ArcelorMittal Ostrava vyvinuli novou ocel, která se uplatní zejména v energetice (46x)
Huť ArcelorMittal Ostrava vyvinula a zahájila výrobu nové oceli s vysokou přidanou hodnotou. Ocel jakosti 16Mo3 s přídav...
Arabelle, nejvýkonnější parní turbína na světěArabelle, nejvýkonnější parní turbína na světě (43x)
Společnost Alstom je předním světovým dodavatelem „konvenčních částí“ (strojoven) pro jaderné elektrárny a j...