Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Lidé-Věci-Události    Premiérové živé vysílání z Dnů teplárenství a energetiky 2014

Premiérové živé vysílání z Dnů teplárenství a energetiky 2014

Publikováno: 16.6.2014, Aktualizováno: 17.6.2014 11:33
Rubrika: Lidé-Věci-Události

V rámci letošního, dvacátého, ročníku Dnů teplárenství a energetiky 2014 probíhalo živé vysílání, které technicky zajišťoval portál Elektrika.tv. Z Hradce Králové tak byly přenášeny živé rozhovory s významnými osobnostmi oboru teplárenství, se zástupci dodavatelů produktů a služeb pro tento segment. O obsah se aktivně staral i Stanislav Cieslar - šéfredaktor časopisu All for Power, který realizoval cca 15 rozhovorů se zajímavými hosty – především s vedením Teplárenského sdružení, vybranými přednášejícími a vystavovateli. Všechny interview jsou ke stažení zde v tomto článku. 

 

 

 

 

 

 

 

1. O dnech Teplárenství a energetiky s Alešem Pohlem, společnosti Exponex. Společnost Exponex s. r. o. byla založena v červnu 2010. Mladá progresivní společnost vychází ze zkušeností zaměstnanců a celého týmu. Zkušenosti i znalosti sbírala při realizaci stovek veletrhů, konferencí a dalších akcí po celém světě. Díky jim dnes nabízí komplexní služby v oblasti marketingové komunikace se zaměřením na event a expo management.

2. Dopad evropské politiky na teplárny v ČR s Martinem Hájkem o dopadu evropské politiky na teplárny v ČR 

3. Kam kráčí české teplárenství? Mirek Topolánek o českém teplárenství na jaře 2014

 

4. Energetická koncepce EU a vliv na teplárenství (Evžen Tošenovský - pohled europoslance) 

5. O HILTI a řešení firmy pro energetiku s Janem Němcem a Karlem Javorkem

6. O ekologických investicích společnosti Dalkia s Milanem Chromíkem. Dalkia, člen francouzské nadnárodní skupiny Veolia Environnement, působí v České republice od roku 1991. Je jedním z nejvýznamnějších výrobců a dodavatelů tepelné a elektrické energie v zemi a poskytuje podpůrné služby pro Českou přenosovou soustavu.

 

7. O energetických (ne)jistotách s Pavlem Noskievičem (VŠB-TU Ostrava)

 

8. Václav Klein ze společnosti KARLA o kogeneračních jednotkách vlastní výroby. Karla ENERGIZE se zabývá flexibilním řešením projekcí, dodávek, provozu a údržby jednotek kombinované výroby elektřiny a tepla případně i chladu. Vyrábíme vlastní kogenerační a trigenerační jednotky v rozmezí 40 až 4 300kWe převážně od výrobců MAN, MTU a MWM. Jsme odhodlaný a kvalifikovaný tým, který Vám nabídne komplexní služby vedoucí k opravdovým úsporám za výhodných podmínek.

9. Josef Uchytil, ředitel stejnojmenné firmy Uchytil, na návštěvě televizního studia

10. O novinkách v oblasti výměníků tepla s Davidem Čapkem (Secespol). Firma je jednou z významných evropských výrobců výměníků tepla. Ve svém výrobním programu má mnoho typů a odlišných konstrukcí.

11. Kondenzátor TTS pro elektrárny na biomasu představuje Miroslav Mikyska (TTS energo Třebíč). Solečnost má v Třebíči svoji dlouholetou tradici. Od roku 1995 působí na trhu s teplem. Progresivní a inovativní přístup majitelé firmy dovedl k myšlence ekologického vytápění našeho města. Již v roce 2001 se firma začíná soustředit na obnovitelné zdroje pro výrobu tepla. V současné době provozuje unikátní soustavu zásobování teplem. Ze tří hlavních zdrojů dodává teplo a teplou užitkovou vodu většině obyvatel Třebíče. Dodávky tepla byly v roce 2012 realizovány z více 90% pomocí kotlů na spalování biomasy (dřevní štěpka a sláma).

12. O technologiích a systémech předávání tepla s Tomášem Daníčkem a Janem Kazdou ze společnosti Systherm.

13. Petr Stehlík z VUT Brno hovoří o energetickém využití odpadu. 

14. O zásobování chladem s Radkem Begeni ze společnosti SOKRA. Jak v létě zásobovat podnik chladem z dřívějšího tepla?

15. O modernizaci teplárny Strakonice s Alešem Seitzem. Výroba tepla a elektřiny byla ve strakonické teplárně zahájena v roce 1954. Akciová společnost vznikla privatizací státního podniku Jihočeské energetické závody a zahájila svoji činnost 1. 1. 1994. Významná historická data: 1946 - příprava stavby projektu a rozhodnutí o umístění teplárny. 1948 – výstavba výrobního bloku, železniční vlečky, komína, uhelné skládky a přivaděče vody z řeky Otavy ... 1951 – montáž strojního zařízení, elektro zařízení a rozvoden 6 a 22 kV.

 

 

 

 

 

 

 

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

ČEZ Teplárenská, a. s., má nového generálního ředitele (51x)
Novým generálním ředitelem ČEZ Teplárenská, a. s., ze Skupiny ČEZ se od 1. září stal Petr Hodek, který dosud působil na ...
AMPER 2014 (36x)
Odkaz na závěrečnou tiskovou zprávu veletrhu AMPER 2014 ke stažení zde....
René Mrajca z Elpro-Energo: Staré transformátory zdražují elektřinu (35x)
V rámci veletrhu Ampér 2012 jsme si pozvali do studia i René Mrajcu ze společnosti Elpro-Energo, s. r. o.Ten mimo jiné p...