Nacházíte se:  Úvod    Rozhovory    „Našim cílem je vstoupit i na trh zařízení s nadkritickými parametry páry,“...

„Našim cílem je vstoupit i na trh zařízení s nadkritickými parametry páry,“...

Publikováno: 6.1.2014
Rubrika: Rozhovory, Energetické strojírenství

... uvedl v rozhovoru pro časopis All for Power Ing. Michal Enžl, jednatel a generální ředitel Bilfinger Babcock CZ.

Celý článek (autor: Ing. Michal Enžl, jednatel a generální ředitel, Bilfinger Babcock CZ) je ke stažení v náhledovém formátu zde. Předplatné časopisu All for Power je možné zde. V elektronické podobě je možné si časopis prohlédnout zde.

Pane řediteli, pojďme si připomenout nedávnou historii firmy, čili vývoj za poslední roky kdo z koho vzešel, jak se jmenoval, přejmenoval…

Naše společnost je významným subjektem brněnského energetického strojírenství již od počátku 19. století. Máte pravdu, že od té doby jsme vystřídali několik majitelů a změnili několikrát název. Za nejdůležitější milníky naší novodobé historie považuji rok 1993, kdy historického výrobce energetických zařízení PBS převzala švédsko-švýcarská firma ABB a zahájila tím naši moderní historii, a rok 2011. V tomto roce se naše kotlářská divize stala součástí mezinárodní inženýrské a servisní skupiny s více než 65 000 zaměstnanci po celém světě, Bilfinger SE. V mezidobí jsme několik let působili v rámci francouzské společnosti Alstom a pod záštitou rakouské společnosti AE&E.

V rámci koncernu Bilfinger jsme nejdříve vystupovali pod názvem Babcock Borsig Steinmüller CZ. V loňském roce jsme se (v souvislosti se změnou veřejné image skupiny) přejmenovali na nynější Bilfinger Babcock CZ.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Skupina ČEZ je zakládajícím členem platformy Udržitelná energetika ČR (46x)
Nově založená "Technologická platforma Udržitelná energetika ČR" si klade za cíl především aktivní českou spol...
Češi dávají světu unikátní vynález, vírová turbína je v provozu na vodní elektrárně ŽelinaČeši dávají světu unikátní vynález, vírová turbína je v provozu na vodní elektrárně Želina (34x)
Po úspěšně skončených komplexních zkouškách odstartovala dnes provoz dvojice tzv. vírových turbín v areálu malé vodní el...
Válcovna trub Třineckých železáren slaví 130 let a pozve  lidi do provozu Válcovna trub Třineckých železáren slaví 130 let a pozve lidi do provozu (30x)
Ropné vrty s vysokou přesností, potrubí pro těžbu břidlicového plynu, ale i konstrukce nové haly svinovského nádraží či ...