Nacházíte se:  Úvod    Paliva    MOL vstupuje na český trh s prvními čerpacími

MOL vstupuje na český trh s prvními čerpacími

Publikováno: 7.5.2015
Rubrika: Paliva
  • Značka MOL, která je významně zastoupena v zemích střední a východní Evropy, vstupuje na český trh.
  • První čerpací stanice v barvách MOL už jsou v Praze na Barrandově a Horních Počernicích, v Kutné Hoře a v Mostu.
  • Do konce roku bude na českém trhu zhruba 80 čerpacích stanic značky MOL.
  • Čerpací stanice MOL potěší svou příjemnou atmosférou, vysokou kvalitou služeb i pohonných hmot, prvotřídní kávou, čerstvě připravenými bagetami a občerstvením i wi-fi zdarma v celé síti.

Praha 5. května 2015 – Skupina MOL dnes slavnostně otevřela čerpací stanici značky MOL na pražském Barrandově. Symbolickou pásku přestřihl Attila Dsupin, generální ředitel společností Skupiny MOL v České republice, Oszkár Világi, člen představenstva Skupiny MOL a předseda představenstva a generální ředitel SLOVNAFT, a. s., Lars Höglund, senior viceprezident Skupiny MOL pro maloobchod, Péter Szijjártó, ministr zahraničí a obchodu Maďarska, a Jan Mládek, ministr průmyslu a obchodu ČR. Další čerpací stanice MOL budou na českém trhu přibývat s postupujícím rebrandingem stanic značek Lukoil a Slovnaft – ještě letos jich bude celkem osmdesát.

Klíčová slova: MOL, čerpací stanice

„Dnešní den pro nás představuje významný milník, kdy v České republice představujeme zcela novou značku čerpacích stanic MOL, která je v celé řadě zemí střední a východní Evropy symbolem vysoké kvality produktů i nabízených služeb. Na českém trhu jsme se během dvaceti let stali přirozeným hráčem v oblasti velkoobchodu. Nyní tak chceme zúročit naše zkušenosti i v maloobchodě. Naše cíle rozhodně nejsou malé. Chceme být první volba zákazníků v oblasti čerpacích stanic, řekl Attila Dsupin, generální ředitel společností Skupiny MOL v České republice.

Příchod značky MOL na český trh s sebou přináší další stupeň evoluce v oblasti čerpacích stanic. „Chceme, aby nás zákazníci vnímali jako síť čerpacích stanic, kde dostávají velmi kvalitní služby i paliva. Naším cílem je odklon od současného vnímání čerpací stanice pouze jako místa pro krátké zastavení na načerpání pohonných hmot. Veškeré služby chceme posouvat dál, což se týká i nabídky relevantních doplňkových služeb v oblasti nepalivového sortimentu a špičkové obsluhy, která z každé návštěvy udělá pro zákazníka příjemný zážitek,vysvětlil Lars Höglund, senior viceprezident Skupiny MOL pro maloobchod.

Čerpací stanice MOL nabídnou v první řadě vysoce kvalitní pohonné hmoty pro motorová vozidla. Pro Skupinu MOL se český trh stal jedním z nejvýznamnějších – měli bychom zde mít svou druhou největší sít čerpacích stanic a zároveň sem směřuje významný podíl našeho exportu. Skupina MOL zde hodlá posilovat mezinárodní spolupráci i nadále. Chceme patřit mezi TOP 10 českých společností nejen z pohledu hospodářských výsledků, ale také společenské odpovědnosti. Záleží nám zejména na podpoře sportu, kultury a ekologie,“ řekl Oszkár Világi, člen představenstva Skupiny MOL a předseda představenstva a generální ředitel slovenské rafinérské společnosti Slovnaft.

Paliva řady EVO, která MOL nabízí, byla vyvinuta palivovými inženýry společnosti a díky svému unikátnímu složení a moderním aditivům jsou doporučována do nejnovějších typů motorů stejně jako do starších modelů.Testování v nejmodernějších zahraničních laboratořích potvrdilo, že paliva EVO zvyšují výkon a životnost motoru.

Součástí vybraných čerpacích stanic MOL budou také prodejny s nabídkou čerstvého zboží pro každodenní spotřebu jako například mléko, máslo, sýry, salámy apod. Chybět nebude ani čerstvé pečivo z  pekárny.

Pro zpříjemnění odpočinku poslouží připojení na internet prostřednictvím wi-fi signálu, který je zákazníkům k dispozici na všech čerpacích stanicích Skupiny MOL v České republice zdarma.

Navíc již na začátku prázdnin představí MOL také vlastní věrnostní program pro motoristy. Samozřejmostí je akceptace palivových karet, které díky svému propojení v rámci skupiny umožní zákazníkům čerpat výhody v 10 zemích v Evropě.

V rámci slavnostního vstupu společnosti MOL na český trh budou nově otevírané čerpací stanice doprovázeny speciálními akcemi, v jejichž rámci budou k dispozici například hostesky a promotéři, kteří zákazníkům poradí a pomohou s natankováním pohonných hmot. Bude zde také řada atrakcí, dárků či soutěží.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


Fotogalerie

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

TESPO engineering s.r.o. a energetika v roce 2018: Zajímavé aplikace, netradiční řešení problémů v oblastech pohonů a dopravy palivaTESPO engineering s.r.o. a energetika v roce 2018: Zajímavé aplikace, netradiční řešení problémů v oblastech pohonů a dopravy paliva (20x)
Za posledních několik let firma TESPO engineering s.r.o. vstoupila ve známost tím, že navrhuje našim zákazníkům netradič...
Rakousko hledá ropu v blízkosti českých hranic (15x)
Rakousko, které bylo ještě v polovině šedesátých let minulého století v zásobování ropou soběstačné, dnes těží asi 900 t...
Čistá výroba vodíku - z vody a obnovitelné energie (15x)
Efektivní způsob, jak využít nadbytečnou energii vyrobenou větrnými či slunečními elektrárnami při produkčních špičkách,...