Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Tiskové zprávy    Konference o rozvoji soustav a sítí bude příležitostí především pro dodavatele

Konference o rozvoji soustav a sítí bude příležitostí především pro dodavatele

Publikováno: 15.5.2009
Rubrika: Tiskové zprávy, Rozvody energií

Do rozvoje přenosové a distribuční soustavy budou v nejbližších letech proudit desítky a desítky miliard korun. O všech záležitostech, souvisejících s touto problematikou se bude hovořit na konferenci „Rozvoj, údržba, obnova vedení (přenos, distribuce) a stanic 2009“. Ta se uskuteční 4. června 2009 v Konferenčním centru City v Praze. „Záměrem akce je především zmapovat příležitosti pro dodavatele,“ uvedl Norbert Tuša z pořádající AF Power agency, a.s.

Konference (bližší informace najdete na http://rozvodny.afpconference.com ) je určena především pro dodavatele, čili zhotovitele staveb, pro dodavatele technologií, projekční firmy a podobně. V rámci programu akce zazní přednášky o předpokládaném rozvoji, údržbě a obnově distribučních sítí, plány výstavby a rekonstrukce, dále pak příspěvky o plánovaném rozvoji, údržbě a obnově přenosové soustavy, o množství investovaných prostředků v období 2009 až 2020. Účastníci akce se seznámí s principy fondu zakázek, což je nová iniciativa společnosti ČEZ v boji proti krizi. Zaznějí taktéž informace o tom, jak se stát dodavatelem pro investory, přítomní se taktéž seznámí s technickými parametry pro dodavatele.
 

Související tiskové zprávy

V letech 2009 až 2010 zvýší skupina ČEZ plánované investice do obnovy a posílení distribučních sítí o 1,17 miliardy korun.
V letech 2009 až 2010 navýší skupina ČEZ plánované investice do výroby a distribuce elektřiny o více než 5 miliard korun. O 4 miliardy korun více než plánoval, vloží ČEZ do modernizací a ekologizací svých elektráren, 1,17 miliardy korun nad plán vloží do obnovy a posílení distribučních sítí. Celkem ČEZ díky těmto prostředkům vyhlásí na 1 500 nových zakázek, což umožní nově vytvořit či zachránit až 5 600 pracovních míst. O zakázky se budou moci ucházet jak stávající, tak noví dodavatelé.

Společnost ČEPS investovala v roce 2007 do obnovy a posílení sítí více než 2 miliardy Kč
ČEPS jako výhradní provozovatel elektrické přenosové soustavy každým rokem investuje do obnovy a spolehlivosti přenosových sítí (400 kV a 220 kV - vedení zvláště vysokého a velmi vysokého napětí). V loňském roce byla především posílena přenosová soustava o novou linku Příčná spojka, došlo k přechodu na spolehlivější dálkové ovládání u šesti rozvoden a byly nainstalovány tři nové transformátory.

Kontakt na organizátory: Norbert Tusa, mob.: 00420 775 337 900, tel.: 00420 222 314 733, norbert.tusa@afpower.cz
 

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Skupina ČEZ je zakládajícím členem platformy Udržitelná energetika ČR (107x)
Nově založená "Technologická platforma Udržitelná energetika ČR" si klade za cíl především aktivní českou spol...
ČEPS zmodernizovala vedení spojující rozvodny Mírovka a Čebín  ČEPS zmodernizovala vedení spojující rozvodny Mírovka a Čebín (37x)
Společnost ČEPS dokončila modernizaci převážné části vedení V422 mezi rozvodnami Mírovka v Kraji Vysočina a Čebín v Jiho...
René Mrajca z Elpro-Energo: Staré transformátory zdražují elektřinu (35x)
V rámci veletrhu Ampér 2012 jsme si pozvali do studia i René Mrajcu ze společnosti Elpro-Energo, s. r. o.Ten mimo jiné p...