Nacházíte se:  Úvod    Elektrárny    Jaderné    Hitachi-GE Nuclear Energy začne používat technologii filtrované ventilace kontejnmentu od společnosti AREVA a zvýší tak bezpečnost japonských jaderných elektráren

Hitachi-GE Nuclear Energy začne používat technologii filtrované ventilace kontejnmentu od společnosti AREVA a zvýší tak bezpečnost japonských jaderných elektráren

Publikováno: 12.6.2013
Rubrika: Jaderné, Elektrárny, Lidé-Věci-Události

Společnosti Hitachi-GE Nuclear Energy, Ltd. (Hitachi-GE) a AREVA dnes oznámily, že uzavřely dohodu, jejímž cílem je zlepšení bezpečnosti jaderných elektráren, do kterých AREVA dodá systémy pro filtrování ventilace kontejnmentu (FCVS). Obě firmy budou pracovat společně na jejich zavádění. Hitachi-GE převezme technologie společnosti AREVA využívané při navrhování, výrobě a instalaci těchto součástí. Technologie bude instalována do elektráren s varnými reaktory (BWR) v Japonsku.

Klíčová slova: AREVA, varné reaktory, filtrování ventilace

Od velkého zemětřesení na východě Japonska Hitachi-GE vyvinul značné úsilí ke zvýšení bezpečnosti svých jaderných elektráren. AREVA již instalovala technologii FCVS ve více než 50 elektrárnách po celém světě. Hitachi-GE s AREVOU spojily síly při studiu funkcí a výkonu technologie FCVS vhodné pro jaderné elektrárny s varnými reaktory v Japonsku.
Toto partnerství spojuje technologie AREVY, její know-how a zkušenosti se systémy FCVS, s rozsáhlými zkušenostmi Hitachi-GE s technologií varných reaktorů v Japonsku. Společně chtějí zařízení do těchto typů elektráren dodat v co nejkratším termínu.
FCVS, řešení směřující ke zvyšování bezpečnosti jaderných elektráren, hraje významnou roli v prevenci poškození primární nádoby kontejnmentu vlivem zvyšování tlaku v situacích s vážným poškozením reaktoru – například v situacích následujících po nehodě většího rozsahu, než na jaký byla elektrárna konstruovaná. FCVS rovněž funguje jako filtrovací systém pro odstranění radioaktivního materiálu prostřednictvím soustavy různých typů vysoce efektivních filtrů.
Kromě podílu na odstraňování následků havárie jaderné elektrárny Fukušima Daiichi a obnovy jejího okolí Hitachi Group rovněž plánuje i nadále poskytovat řešení zvyšující bezpečnost a důvěryhodnost jaderných elektráren s varnými reaktory tak, aby mohly zajišťovat stabilní dodávky elektrické energie.
AREVA v roce 2011 založila celosvětový program „Aliance jaderné bezpečnosti“ (Nuclear Safety Alliance), který poskytuje kvalifikovaná řešení zvyšující bezpečnost jaderných elektráren vedoucí ke snižováním těžkých havárií. Zatím bylo započato 85 projektů v 16 zemích pro 42 jaderných elektráren.

O HITACHI-GE NUCLEAR ENERGY:
Hitachi-GE je společný podnik založený společnostmi Hitachi, Ltd a General Electric v červenci 2007. Vznikl tak celosvětově vedoucí komplexní průmyslový výrobce, věnující se rozvoji, návrhu, výrobě, inspekci, instalaci, přezkoušení a údržbě jaderných reaktorů a jim příbuznému vybavení, který je rovněž schopný vykonávat integrovaný project management. Hitachi-GE se v Japonsku doposud podílel na 23 reaktorech, včetně těch, které jsou momentálně ve výstavbě. Mezi nimi jsou i veškeré projekty typu Advanced Boiling Water Reactor (ABWR) v Japonsku – čtyři ABWR již fungují, tři jsou ve výstavbě. V zahraničí Hitachi-Ge dodal většinu vybavení pro jadernou elektrárnu Lungmen na Taiwanu.

O SPOLEČNOSTI AREVA:
AREVA dodává řešení pro výrobu energie s nízkou produkcí uhlíkatých plynů. Odbornost společnosti a její neúnavné prosazování zásad bezpečnosti, spolehlivosti, transparentnosti a etického chování určují standard v daném oboru. Její odpovědný přístup k rozvoji podnikání vychází z procesu trvalého zlepšování.
AREVA zaujímá v oblasti globální jaderné energetiky první místo a nabízí energetickým společnostem jedinečná integrovaná řešení, která pokrývají veškerá stádia palivového cyklu, projektu a výstavby jaderného reaktoru i související služby. Skupina současně rozšiřuje své činnosti do oblasti obnovitelných zdrojů energie – větrných a solárních elektráren, bioenergií, vodíkového cyklu a skladování energie – a to s cílem stát se jedním z celosvětových lídrů v tomto sektoru.
V těchto dvou hlavních oblastech zaměstnává AREVA 47 000 zaměstnanců, kteří pomáhají dodávat energii stále bezpečnějším, čistším a úspornějším způsobem pro co největší množství uživatelů. AREVA Group má sídlo v Paříži.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Zdeněk Bauer se stal jednatelem společnosti E.ON Česká republikaZdeněk Bauer se stal jednatelem společnosti E.ON Česká republika (69x)
Novým jednatelem společnosti E.ON Česká republika se v polovině července stal Zdeněk Bauer. Posílí tak dosavadní vedení ...
První blok VVER-1200 se připravuje na regulovaný provozPrvní blok VVER-1200 se připravuje na regulovaný provoz (63x)
V 1. bloku jaderné elektrárny Novovoroněžská II s reaktorem VVER-1200 spouští ruská korporace pro atomovou energii Rosat...
Michal Enžl: Do energetiky se tlačí i firmy, které nemají s tímto oborem žádné zkušenosti (61x)
Do energetiky se tlačí i firmy, které nemají s tímto oborem žádné zkušenosti. I na toto téma hovořili s Michalem Enžlem ...