Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Firemní zpravodajství    HENNLICH ENERGY se zajímá o expanzi do Německa

HENNLICH ENERGY se zajímá o expanzi do Německa

Publikováno: 30.10.2013
Rubrika: Firemní zpravodajství

Divize HENNLICH ENERGY, která je součástí litoměřické společnosti HENNLICH se zajímá o expanzi na německý trh. Firma již navázala první kontakty s potenciálními německými partnery, kteří mají zájem především o nově vyvinuté ORC jednotky ZERO FUEL GEN® 50 kW a inovativní spalinové výměníky ECO-mizer®. Firma tyto produkty představila na začátku října ve čtvrtém největším německém technologickém parku v Drážďanech, kde se uskutečnila inovační burza na téma „Energieeffizienz steigern“ – Zvyšování energetické efektivnosti.

Klíčová slova: HENNLICH, expanze, odpadní energie

O produkty orientované na využívání a zušlechťování odpadní energie je v Německu obrovský. Zájem přitom je jak od potenciálních zákazníků, tak od společností, které uvažují o partnerské spolupráci na vývoji a výzkumu. Navázali jsme první kontakty, které, jak věřím, pro nás budou klíčové pro vstup na německý trh,“ uvedl Tomáš Holčák, šéf divize HENNLICH ENERGY.

HENNLICH ENERGY představil také malou bioplynovou stanici fungující na principu sucho-mokré fermentace AlphaFerm®. „Také toto zařízení, které vzniklo z našeho vlastního výzkumu a vývoje, vzbudilo mezi německými partnery pozornost,“ doplnil Tomáš Holčák.

Organizátoři inovační burzy, Přírodovědecká fakulta UJEP v Ústí nad Labem a Technická univerzita v Drážďanech, nabídli firmě HENNLICH, aby se další inovační burza na téma odpady uskutečnila v jejím novém areálu v Litoměřicích.


O HENNLICH ENERGY:

HENNLICH ENERGY navazuje na 90letou tradici firmy HENNLICH (založené v roce 1922 v Československém Duchcově) a nabízí obcím, průmyslovým i zemědělským podnikům řešení v podobě inovativních technologií zaměřených na využití nízkopotenciálního tepla, odpadního tepla a využití zemědělské produkce, především jejího přirozeně vznikajícího odpadu. 

V oblasti využití odpadního tepla průmyslových kotlů a pecí na zemní plyn o výkonech 600kW až 50MW dodává unikátní spalinové výměníky ECO-mizer®.  Zabývá se vývojem a výrobou ZERO FUEL GEN® 50 kW založené na ORC technologii, která přeměňuje odpadní teplo na užitečnou elektřinu. V oblasti využití zemědělské produkce a jejího odpadu jsme vyvinuli unikátní bioplynovou stanici alphaFERM® o výkonu 25-100 kWe na principu sucho-mokré fermentace. Více na www.hennlich.cz/energy.   

O firmě HENNLICH:

Litoměřická firma HENNLICH s.r.o. je se svými zhruba 200 spolupracovníky důležitým partnerem pro společnosti ze strojírenského, automobilového, chemického, papírenského či důlního průmyslu. Bohaté zkušenosti má s dodávkami komponentů i celých systémů pro výrobce oceli, energií, investičních celků a hydrauliky. Zaměřuje se také na dynamicky rostoucí obor životního prostředí, zabývá se například instalacemi tepelných čerpadel, výrobou mobilních bioplynových stanic či rekuperací tepla v plynových kotelnách pomocí speciálních výměníků.

Firma je součástí evropské skupiny  HENNLICH. Historie skupiny sahá do roku 1922, kdy v severočeském Duchcově založil Hermann A. Hennlich firmu specializovanou na dodávky pro strojírenství a doly

. Od konce války společnost sídlí v rakouském Schärdingu. Po roce 1989 rozšířila aktivity i do dalších zemí střední a východní Evropy. S celkem více než 400 spolupracovníky působí mimo ČR v dalších 14 zemích střední a východní Evropy.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Eaton oslavil ve výrobním závodě 100 let existence a změnil logo na svých produktech Eaton oslavil ve výrobním závodě 100 let existence a změnil logo na svých produktech (48x)
Eaton Elektrotechnika s.r.o. (dceřiná společnost Eaton Corporation), významný výrobce a distributor elektrotechnického z...
V ArcelorMittal Ostrava vyvinuli novou ocel, která se uplatní zejména v energeticeV ArcelorMittal Ostrava vyvinuli novou ocel, která se uplatní zejména v energetice (46x)
Huť ArcelorMittal Ostrava vyvinula a zahájila výrobu nové oceli s vysokou přidanou hodnotou. Ocel jakosti 16Mo3 s přídav...
Rittal se představuje na veletrhu ELECTRON v Praze! (44x)
Firma Rittal Czech se letos účastnila veletrhu ELECTRON, který se konal ve veletržním areálu v Praze v Letňanech, kde js...