Nacházíte se:  Úvod    Rozhovory    „Energetika potřebuje zhruba 1,3 tisíc tun olejů a maziv, přičemž cca 40 % je domácího původu,“...

„Energetika potřebuje zhruba 1,3 tisíc tun olejů a maziv, přičemž cca 40 % je domácího původu,“...

Publikováno: 8.6.2015
Rubrika: Rozhovory

uvedl v rozhovoru pro časopis All for Power Ing. Jan Mikulec, CSc. – výkonný ředitel České asociace petrolejářského průmyslu a obchodu.

Celý článek je ke stažení v náhledovém formátu zde. Předplatné časopisu All for Power je možné zde. V elektronické podobě je možné si časopis prohlédnout zde.

Před jakými největšími úkoly stojí vaše asociace v oblasti pohonných hmot?

Asociace se v posledním období soustřeďuje na tři hlavní oblasti. Jde o tvorbu a prosazování legislativních opatření k potírání daňových podvodů při obchodování s pohonnými hmotami (PHM), dále pak sestavování programu opatření ke snížení emisí skleníkových plynů ze spalování PHM o 6 % do konce roku 2020 a trvalé zlepšování bezpečnosti během distribuce PHM se zvláštním zřetelem na čerpací stanice. Za nejdůležitější v potírání daňových podvodů při obchodování s PHM vidíme zákon č. 234/2013Sb. o pohonných hmotách, který jsme pomáhali zpracovat a prosadit. Zákon obsahuje především institut povinné registrace distributorů PHM, kteří musí splnit zákonem předepsané podmínky (bezúhonnost, bezdlužnost, odborná kvalifikace). Jednou z nejdůležitějších je složení kauce ve výši 20 milionů korun buď v hotovosti, nebo formou bankovní záruky.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

„Mezi jednotlivými patry pyramidy nakládání s odpady chybí motivace a jasné sankce,“„Mezi jednotlivými patry pyramidy nakládání s odpady chybí motivace a jasné sankce,“ (56x)
uvedl v rozhovoru pro časopis All for Power Ing. Jiří Kratochvil, ředitel společnosti, SAKO Brno, a.s....
Michal Enžl: Do energetiky se tlačí i firmy, které nemají s tímto oborem žádné zkušenosti (52x)
Do energetiky se tlačí i firmy, které nemají s tímto oborem žádné zkušenosti. I na toto téma hovořili s Michalem Enžlem ...
Kotlíkové dotace už nenabízí rovnocenný výběr podle paliv a nejsou tak výhodné pro domácnosti ani pro výrobce kotlůKotlíkové dotace už nenabízí rovnocenný výběr podle paliv a nejsou tak výhodné pro domácnosti ani pro výrobce kotlů (45x)
Takto ohodnotil podmínky nastavené v rámci druhé vlny tzv. kotlíkových dotací Ing. Roman Halaška, generální ředitel spol...