Nacházíte se:  Úvod    Elektrárny    Fotovoltaické    ČEZ Obnovitelné zdroje nakoupí solární panely o instalovaném výkonu 10 MW

ČEZ Obnovitelné zdroje nakoupí solární panely o instalovaném výkonu 10 MW

Publikováno: 17.8.2008, Aktualizováno: 13.4.2009 21:30
Rubrika: Fotovoltaické

Společnost ČEZ Obnovitelné vypsala výběrové řízení na dodavatele solárních panelů o instalovaném výkonu 10 MW. Celkově plánuje instalovat fotovoltaické články o výkonu 20 MW.

„Současný kurs koruny i neustálé zvyšování efektivity fotovoltaických panelů jsou pro naše záměry s rozvojem slunečních elektráren velice příznivé,“ řekl Josef Sedlák, generální ředitel ČEZ Obnovitelné zdroje (ČEZ OZE). Společnost podle něj nepřehodnotí své záměry ani po nedávných spekulacích ohledně snížení výkupních cen energie získávané ze slunce. „Výhledově naše plány počítají se slunečními elektrárnami o celkovém instalovaném výkonu 20 MW,“ podotkl Josef Sedlák.
O konkrétním umístění solárních panelů zatím nepadlo finální rozhodnutí. V obecné rovině se počítá s aktivitami na jižní Moravě, případně v severočeském regionu. Jedním z dalších projektů ČEZ OZE s konkrétnější podobou by mohla být instalace fotovoltaických článků na střeše budovy malé vodní elektrárny Přelouč.
Skupina ČEZ v současnosti provozuje fotovoltaickou elektrárnu umístěnou v dukovanském areálu. Zařízení s účinnou plochou 75 m2 dosahuje při plném slunečním svitu výkonu 10 kW. Ročně se zde vyrobí téměř 8 MWh elektřiny.
Cílem projektů je snaha o posílení podílu výroby z obnovitelných zdrojů ve Skupině ČEZ i v rámci ČR a příspěvek ke snížení produkce skleníkových plynů.
 

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Photon Energy dostala do správy elektrárny Energy 21 (38x)
Photon Energy dále rozšiřuje své portfolio v oblasti správy a provozu solárních elektráren. Nyní dostala do správy 17 el...
Video: AMPER 2011 - Česká fotovoltaická asociace: fotovoltaika v Česku na ústupu (30x)
Tak rozsáhlé instalace fotovoltaických elektráren, jak je známe v Česku z minulých let, již letos a asi ani další roky n...
Fotovoltaická elektrárna 2,1 MW v Dubňanech (29x)
Dalším pokračováním aktivit firmy Sluneta v oblasti obnovitelných zdrojů, konkrétně výstaveb fotovoltaických elektr...