Nacházíte se:  Úvod    Elektrárny    Fotovoltaické    ČEZ Obnovitelné zdroje nakoupí solární panely o instalovaném výkonu 10 MW

ČEZ Obnovitelné zdroje nakoupí solární panely o instalovaném výkonu 10 MW

Publikováno: 17.8.2008, Aktualizováno: 13.4.2009 21:30
Rubrika: Fotovoltaické

Společnost ČEZ Obnovitelné vypsala výběrové řízení na dodavatele solárních panelů o instalovaném výkonu 10 MW. Celkově plánuje instalovat fotovoltaické články o výkonu 20 MW.

„Současný kurs koruny i neustálé zvyšování efektivity fotovoltaických panelů jsou pro naše záměry s rozvojem slunečních elektráren velice příznivé,“ řekl Josef Sedlák, generální ředitel ČEZ Obnovitelné zdroje (ČEZ OZE). Společnost podle něj nepřehodnotí své záměry ani po nedávných spekulacích ohledně snížení výkupních cen energie získávané ze slunce. „Výhledově naše plány počítají se slunečními elektrárnami o celkovém instalovaném výkonu 20 MW,“ podotkl Josef Sedlák.
O konkrétním umístění solárních panelů zatím nepadlo finální rozhodnutí. V obecné rovině se počítá s aktivitami na jižní Moravě, případně v severočeském regionu. Jedním z dalších projektů ČEZ OZE s konkrétnější podobou by mohla být instalace fotovoltaických článků na střeše budovy malé vodní elektrárny Přelouč.
Skupina ČEZ v současnosti provozuje fotovoltaickou elektrárnu umístěnou v dukovanském areálu. Zařízení s účinnou plochou 75 m2 dosahuje při plném slunečním svitu výkonu 10 kW. Ročně se zde vyrobí téměř 8 MWh elektřiny.
Cílem projektů je snaha o posílení podílu výroby z obnovitelných zdrojů ve Skupině ČEZ i v rámci ČR a příspěvek ke snížení produkce skleníkových plynů.
 

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Energetický regulační úřad (ERÚ) snížil sazbu za výkup elektrické energie (24x)
Energetický regulační úřad (ERÚ) snížil sazbu za výkup elektrické energie z fotovoltaických elektráren od 1. ledna téměř...
RWE vstupuje na trh s fotovoltaikou (20x)
>     Fotovoltaika pro rodinné domy od RWE na klíč>     Veškeré informace na www.elektrinazeslunce.cz>     RWE ...
Teplárenské dny 2011 zvou na odborné konference – OZE a Odpady (20x)
Mezinárodní výstava Teplárenské dny 2011 nabídne jako tradičně řadu odborných konferencí a seminářů. Hned první den, 19....