Nacházíte se:  Úvod    Energetické strojírenství    Brněnský Siemens dodá parní turbínu pro výrobce břidličné ropy

Brněnský Siemens dodá parní turbínu pro výrobce břidličné ropy

Publikováno: 2.2.2010
Rubrika: Energetické strojírenství, Ropa

Siemens Industrial Turbomachinery Brno dodá pro estonskou Eesti Energia Oil and Gas parní turbínu do továrny na zpracování ropné břidlice nové generace Enefit 280 Narva oil plant. Objem zakázky je 10,6 mil. euro.

Eesti Energia Oil and Gas ve městě Narva získává olej podobný ropě z ropné břidlice. V minulém roce se společnost rozhodla postavit rafinerii nové generace, která bude schopna zpracovat až 2,26 mil. tun ropné břidlice ročně. Z té získá až 290.000 tun břidličné ropy a 75 mil.m2 plynu. Při zpracování ropné břidlice pyrolýzou vzniká teplo. Pomocí parní turbíny bude nová jednotka Narva Oil Plant schopna přeměnit tuto tepelnou energii na elektrickou pro pohon strojů i prodej do sítě. Parní turbína bude vyrobena v brněnském Siemens, který také zajistí její montáž a uvedení do provozu. Instalace turbíny proběhne v září 2011 a továrna začne vyrábět břidličnou ropu v roce 2012.
 

 

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Doosan Škoda Power se projektem Lisbjerg vrátila do DánskaDoosan Škoda Power se projektem Lisbjerg vrátila do Dánska (59x)
Doosan Škoda Power dodá dánské teplárně v Lisbjergu turbosoustrojí s příslušenstvím a system ohřevu napájecí a topné vod...
Arabelle, nejvýkonnější parní turbína na světěArabelle, nejvýkonnější parní turbína na světě (39x)
Společnost Alstom je předním světovým dodavatelem „konvenčních částí“ (strojoven) pro jaderné elektrárny a j...
ABB dodavatelem rekordní výše zakázky pro elektrárnu Kladno (36x)
Společnost ABB Česká republika oznámila podepsáni dohody o zajištění kompletní dodávky elektro zařízení EBoP (Electrical...