Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Lidé-Věci-Události    AREVA získala zakázku na výzkumném projektu MYRRHA

AREVA získala zakázku na výzkumném projektu MYRRHA

Publikováno: 15.10.2013
Rubrika: Lidé-Věci-Události

AREVA, italská skupina ANSALDO NUCLEARE a španělská skupina EMPRESARIOS AGRUPADOS získaly zakázku na provedení předběžné studie pro nový výzkumný reaktor MYRRHA belgického výzkumného centra jaderné energie SCK•CEN.

Klíčová slova: AREVA, reaktor, jaderná energie

Jako lídr konsorcia získá AREVA více než polovinu z této zakázky o celkové hodnotě 24 milionů Eur. Rozsah zakázky zahrnuje odhad investičních a provozních nákladů reaktoru, validaci výkonnostních cílů, přípravu k získání provozní licence a vypracování podrobného plánu projektu. AREVA  bude poskytovat technickou koordinaci, řídit celý proces návrhu reaktoru a zpracuje studie týkající se instalace, bezpečnosti, systému řízení a kontroly.

Výzkum reaktoru MYRRHA přispěje k rozvoji transmutace pro recyklaci a zpracování vysoce radioaktivního odpadu. Nasazení reaktoru MYRRHA do plného provozu je v plánu mezi lety 2024 – 2025.

Benoît Bazire, generální ředitel divize AREVA TA, která bude zakázku realizovat, řekl: „Tato smlouva je ze strany našeho klienta – společnosti SCK•CEN, jednoho z největších jaderných výzkumných center na světě, uznáním naší odborné znalosti v oblasti jaderného inženýrství a designu výzkumných reaktorů.“


O SPOLEČNOSTI AREVA:

AREVA dodává řešení pro výrobu energie s nízkou produkcí uhlíkatých plynů. Odbornost společnosti a její neúnavné prosazování zásad bezpečnosti, spolehlivosti, transparentnosti a etického chování určují standard v daném oboru. Její odpovědný přístup k rozvoji podnikání vychází z procesu trvalého zlepšování.

AREVA zaujímá v oblasti globální jaderné energetiky první místo a nabízí energetickým společnostem jedinečná integrovaná řešení, která pokrývají veškerá stádia palivového cyklu, projektu a výstavby jaderného reaktoru i související služby. Skupina současně rozšiřuje své činnosti do oblasti obnovitelných zdrojů energie – větrných a solárních elektráren, bioenergií, vodíkového cyklu a skladování energie – a to s cílem stát se jedním z celosvětových lídrů v tomto sektoru.

V těchto dvou hlavních oblastech zaměstnává AREVA 47 000 zaměstnanců, kteří pomáhají dodávat energii stále bezpečnějším, čistším a úspornějším způsobem pro co největší množství uživatelů. AREVA Group má sídlo v Paříži.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

ČEZ Teplárenská, a. s., má nového generálního ředitele (47x)
Novým generálním ředitelem ČEZ Teplárenská, a. s., ze Skupiny ČEZ se od 1. září stal Petr Hodek, který dosud působil na ...
Dodavatel oceli měl dvojí důvod k radosti (37x)
3. června 2011 oslavila společnost MUT Tubes, s.r.o. spolu se svojí dceřinou společností MUT Automotive, s.r.o. páté vý...
René Mrajca z Elpro-Energo: Staré transformátory zdražují elektřinu (35x)
V rámci veletrhu Ampér 2012 jsme si pozvali do studia i René Mrajcu ze společnosti Elpro-Energo, s. r. o.Ten mimo jiné p...