Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Firemní zpravodajství    ABBsolvent 2010

ABBsolvent 2010

Publikováno: 20.12.2010
Rubrika: Firemní zpravodajství

Společnost ABB, přední světový dodavatel špičkových technologií pro energetiku a automatizaci, dnes oznámila výsledky již čtvrtého ročníku projektu ABBsolvent. Vítězem se stal Jan Andruš z ČVUT Praha, strojní fakulta. Projektu ABBsolvent 2010 se zúčastnilo téměř 500 studentů z technických vysokých škol v Brně, Liberci, Ostravě, Pardubicích, Plzni a Praze.

Hlavním cílem soutěže, určené studentům technických vysokých škol, je podpora jejich vzdělanosti i praxe a prohlubování spolupráce mezi vysokými školami a společností ABB coby potenciálního zaměstnavatele a partnera. „Podpora vzdělanosti a praxe studentů vysokých škol v oblasti inženýrství je pro ABB klíčovou a dlouhodobou záležitostí,“ říká ředitelka pro PR a marketingovou komunikaci společnosti ABB, Lucie Jandová a dodává: „plně si uvědomujeme důležitost kontinuální podpory a investice do vzdělání v České republice. Snažíme se udržovat a především rozvíjet aktivní vztah s technickou akademickou obcí – tedy i studenty, našimi potenciálními zaměstnanci a partnery. Projekt ABBsolvent je toho, jak pevně věřím, jednoznačným důkazem.“ Pro tři nejlepší studenty, vítěze ABBsolvent 2010, jsou již tradičně připraveny lákavé ceny: v hodnotě 50 000 Kč, 20.000 Kč a 10 000 Kč.

Studenti z celé České republiky si mohli vybrat mezi on-line řešením technických a logických úloh ABBsolvent Challenge nebo se nově soutěže zúčastnit s vlastním projektem v rámci ABBsolvent Innovation. Projekt ABBsolvent Innovation je pro studenty velkou výzvou, ale také jedinečnou možností posunout dál své schopnosti a odborné dovednosti a dát o sobě a svých nápadech vědět! Podmínkou je zpracování projektu s využitím vědeckých postupů a metod, přičemž studenti mohou spolupracovat s odborníky, výzkumnými ústavy i odbornými institucemi. Nejlepší projekt v každé z pěti vyhlášených kategorii získá cenu 10.000 Kč. Tuto soutěžní kategorii připravilo ABB spolu s Asociaci pro mládež, vědu a techniku (AMAVET) a spočívá v prezentaci vlastního projektu (jednotlivec nebo tým v počtu maximálně tří členů), a to z oblastí: inteligentní sítě, výkonové polovodiče, spínací přístroje nízkého napětí, výrobky a systémy vysokého napětí a procesní automatizace. Výsledky kategorie Innovation budou oznámeny na jaře příštího roku.

Samotné slavnostní odevzdání cen proběhlo v restauraci Cafe Rozmar, kterou provozuje nezisková organizace Rozmarýna. Společnost ABB začala s Rozmarýnou spolupracovat v roce 2009 a letos se stalo hlavním partnerem projektu Rozlet, jehož cílem je podpořit mladé lidi z dětských domovů při úsilí postavit se na vlastní.

ABB podporuje organizaci Rozmarýna nejen finančně, ale také poskytováním odborných znalostí svých zaměstnanců - personalisté ABB připravili pro mladé lidi z dětských domovu pracovní pohovory nanečisto a následně jim poskytli zpětnou vazbu.

Počet zúčastněných fakult: 14

Nejvíce zastoupené fakulty:
ČVUT - Fakulta elektrotechnická (26 %)
VUT - Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií (17 %)
VUT - Fakulta strojního inženýrství (14 %)
ZČU – Fakulta strojní (11 %)

Konečné pořadí soutěže ABBsolvent 2010:
1. místo: Jan Andruš, ČVUT Strojní fakulta
2. místo: Viet Phan, ČVUT Elektrotechnická fakulta
3. místo: Zdeněk Čejka, ČVUT Strojní fakulta

Více informací na www.abb.cz/abbsolvent nebo na www.facebook.com/abbsolvent .

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

CHEMCOMEX Praha: nový obchodní ředitel Luboš Nedvědický (35x)
Na pozici obchodního ředitele společnosti byl začátkem srpna jmenován Ing. Luboš Nedvědický, který převzal řízení obchod...
Škoda Power zvýší výkon Temelína Škoda Power zvýší výkon Temelína (34x)
Plzeňská Škoda Power získala bez výběrového řízení zakázku na modernizaci nízkotlakých turbín jaderné elektrárny Temelín...
Dodavatel oceli měl dvojí důvod k radosti (28x)
3. června 2011 oslavila společnost MUT Tubes, s.r.o. spolu se svojí dceřinou společností MUT Automotive, s.r.o. páté vý...