Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Tiskové zprávy    ABB Česká republika přebírá výrobu průmyslových vidlic a zásuvek

ABB Česká republika přebírá výrobu průmyslových vidlic a zásuvek

Publikováno: 19.3.2014
Rubrika: Tiskové zprávy, Energetické strojírenství

Divize Výrobky nízkého napětí společnosti ABB v Jablonci nad Nisou rozšíří své výrobní kapacity převzetím výroby od ABB Švédsko

Praha, 19. března 2014 – Společnost ABB, přední světová firma působící v oblasti energetiky oznámila další významný krok pro posílení významu své české pobočky na evropském trhu. Jedná se o převedení výrobkové skupiny průmyslových vidlic a zásuvek ze společnosti ABB CEWE ve Švédsku do ABB v Jablonci nad Nisou. Tato konsolidace výrobních činností povede k optimalizaci nákladů a zvýšení konkurenceschopnosti této výrobkové skupiny, což podpoří její růst na stávajících i nových trzích.

Klíčová slova: ABB, průmyslové vidlice, zásuvky

Výrobková skupina obsahuje 2 800 typů výrobků, od jednoduchých průmyslových vidlic (běžně známých pod názvem trojfázové zásuvky) až po složitější rozvodnice modular combi. Kromě výrobků bude do jabloneckého závodu převedeno i výrobní zařízení, mimo jiné automatizovaná  výrobní linka na výrobu vidlic a zásuvek a dále lisy pro výrobu plastových dílů společně s robotickými periferiemi pro kompletaci.

Všechny přesouvané výrobky byly součástí výrobkového portfolia ABB ČR již dříve a budou nyní namísto Švédska dodávány z České republiky.

Průmyslové vidlice a zásuvky jsou určené k použití v podmínkách průmyslových provozů a ve stavebnictví, kde se vyžaduje bezpečnost, odolnost, spolehlivost a úspora nákladů. Používají se také tam, kde je požadována zvýšená ochrana před riziky vnějšího prostředí. Tyto přístroje zajišťují připojení elektrických zařízení dimenzovaných na vyšší napětí a proudy než domovní vidlice a zásuvky. Nejběžnější příklad použití je třífázový napájecí systém používaný pro průmyslové aplikace a přenos elektrické energie, například napájení třífázových elektrických motorů.

Provedení těchto silových vidlic a zásuvek vyhovuje mezinárodním standardům, které upravuje mezinárodní norma IEC 60 309-1, -2, -3 a -4.  

Jablonecká výrobní jednotka ABB je výrobcem a dodavatelem domovních elektroinstalačních přístrojů (vypínačů a zásuvek) s více než 145 letou historií. V sortimentu výrobků je 15 designových řad v mnoha barevných a materiálových kombinacích.

ABB (www.abb.cz) je přední světovou společností působící v oblasti energetiky a automatizace. Umožňuje zákazníkům ze sféry průmyslu a výroby a distribuce energií zlepšit jejich výkonnost při současném snížení dopadu jejich činností na životní prostředí. ABB má kolem 150 000 zaměstnanců ve více než 100 zemích světa. V České republice působí na osmi lokalitách a zaměstnává více než  3300 lidí.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Češi dávají světu unikátní vynález, vírová turbína je v provozu na vodní elektrárně ŽelinaČeši dávají světu unikátní vynález, vírová turbína je v provozu na vodní elektrárně Želina (50x)
Po úspěšně skončených komplexních zkouškách odstartovala dnes provoz dvojice tzv. vírových turbín v areálu malé vodní el...
Skupina ČEZ je zakládajícím členem platformy Udržitelná energetika ČR (37x)
Nově založená "Technologická platforma Udržitelná energetika ČR" si klade za cíl především aktivní českou spol...
CHEMCOMEX Praha: nový obchodní ředitel Luboš Nedvědický (35x)
Na pozici obchodního ředitele společnosti byl začátkem srpna jmenován Ing. Luboš Nedvědický, který převzal řízení obchod...