Nacházíte se:  Úvod    Energetické strojírenství    Vítkovice Heavy Machinery ode dneška řídí Martin Bednarz, bývalý generální ředitel automobilky Tatra Trucks

Vítkovice Heavy Machinery ode dneška řídí Martin Bednarz, bývalý generální ředitel automobilky Tatra Trucks

Publikováno: 9.2.2017
Rubrika: Energetické strojírenství

Generálním ředitelem společnosti VÍTKOVICE HEAVY MACHINERY (VHM) ze strojírenské skupiny VÍTKOVICE je ode dneška Martin Bednarz, který do vítkovické firmy přichází ze společnosti TATRA TRUCKS, a.s. Zkušený manažer povede nově ustavovaný tým, který podle plánu nahrazuje někdejší vedení VHM. 

„Jsem rád, že Martin Bednarz, kterého profesně dlouho znám, přijal moji nabídku, aby se stal jednou z klíčových osobností nového managementu vítkovické skupiny,“ uvedl generální ředitel a předseda představenstva společnosti VÍTKOVICE, a.s., Libor Witassek.

Martin Bednarz (41) působil po absolvování VŠB -  Technické univerzity v Ostravě na manažerských pozicích v řadě významných strojírenských firem. Mimo jiné v evropské skupině GCE, v České zbrojovce v Uherském Brodě nebo ve společnosti ŠKODA VAGONKA v Ostravě.  Poslední dva roky řídil z pozice generálního ředitele a místopředsedy představenstva kopřivnickou automobilku TATRA TRUCKS. Ta loni poprvé od roku 2008 překročila symbolický výrobní milník 1000 vozidel, když vyrobila 1326 vozů a její produkce meziročně vzrostla o 56 procent.

Zkušenost má Martin Bednarz také s Vítkovicemi, ve kterých působil ještě před jejich privatizací v roce 2001, a to jako specialista Těžkého strojírenství. To je nyní součástí právě společnosti VHM.

Úkolem nového šéfa VHM a jeho týmu bude rychlejší prosazování nezbytných změn, které vedení Vítkovic od podzimu realizuje v rámci celkové restrukturalizace strojírenské skupiny. Ve vedení skupiny je Martin Bednarz další významnou posilou. Během podzimu management Libora Witasska posílili mimo jiné Simeon Hýbl (Vítkovice Power Engineering), Vladimír Sitta (Vítkovice Envi) a v první vlně změn rovněž Vladimír Bindzár (Vítkovice Gearworks), významnou obměnou prošla rovněž skupina odborných ředitelů ve většině dceřiných společností strojírenské části Vítkovic. 

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor


Fotogalerie
Martin Bednarz

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Arabelle, nejvýkonnější parní turbína na světěArabelle, nejvýkonnější parní turbína na světě (43x)
Společnost Alstom je předním světovým dodavatelem „konvenčních částí“ (strojoven) pro jaderné elektrárny a j...
„Vyvíjíme zákaznická řešení pro energetiku,“… (33x)
... řekl v rozhovoru pro časopis All for Power Dušan Hejna, manažer pro klíčové zákazníky sektoru energetiky pro východn...
„Podpora obnovitelných zdrojů je jednostranná a přátelská pouze pro investory,“„Podpora obnovitelných zdrojů je jednostranná a přátelská pouze pro investory,“ (31x)
uvedl v rozhovoru pro časopisu All for Power Ing. Pavel Gebauer, ředitel Sekce energetiky na Ministerstvu průmyslu a obc...