Nacházíte se:  Úvod    Paliva    Plyn    VEMEX a TVAJA CNG otevírají další plnící stanici CNG v Praze

VEMEX a TVAJA CNG otevírají další plnící stanici CNG v Praze

Publikováno: 8.11.2012
Rubrika: Plyn, Technologie, Firemní zpravodajství

Společnosti VEMEX s r.o. a TVAJA CNG s.r.o. dnes uvádějí do zkušebního provozu plnící stanici na stlačený zemní plyn (CNG) v Praze 10 na Černokostelecké ulici 1168/90 v areálu Pragy Strašnice. Jde o osmou veřejnou plnící stanici CNG v Praze a první stanici v Praze 10. Využijí ji zejména obyvatelé Malešic a Strašnic.

Klíčová slova: plyn, plnící stanice, CNG

„Jedná se o další ze společných projektů našich firem v oblasti CNG. Zcela prvním byla stanice ve výrobním závodě Wienererger, toto je pak první z řady připravovaných projektů veřejných plnicích stanic. Obě společnosti tak reagují na neustále se zvyšující poptávku po ekonomickém a ekologickém palivu, které CNG představuje,“ říká ředitel marketingu společnosti VEMEX Hugo Kysilka.
Technologii i celkovou realizaci plnicí stanice na klíč zajišťovala společnost TVAJA CNG, která bude společně s firmou VEMEX plnicí stanici provozovat. Stanice je vybavena moderní technologií firem ASPRO a COMPAC.
Plnicí stanice má denní kapacitu 2 000 m3 CNG. Je vybavena tlakovým zásobníkem o kapacitě 3 300 litrů, což představuje 825 m3 CNG, s pracovním tlakem 250 bar. V případě potřeby je připraveno zdvojnásobení výkonu plnicí stanice i kapacity zásobníku CNG. Plnění je zajištěno stojanem s dvěma hadicemi.
Stanice bude pracovat v bezobslužném provozu a prodej CNG se bude realizovat prostřednictvím tankomatu, který přijímá platební karty a tzv. CNG karty, jenž jsou nejrozšířenějším platebním prostředkem u CNG. Spolehlivost stanice je zajištěna monitorováním prostřednictvím internetu.
 

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Dodavatel oceli měl dvojí důvod k radosti (51x)
3. června 2011 oslavila společnost MUT Tubes, s.r.o. spolu se svojí dceřinou společností MUT Automotive, s.r.o. páté vý...
ARAKO: Dvorní dodavatel armatur pro JE MochovceARAKO: Dvorní dodavatel armatur pro JE Mochovce (34x)
Z padesátileté tradice těžící moderní partner pro energetiku, plynárenství, těžební, chemický a petrochemický průmysl mí...
CHEMCOMEX Praha: nový obchodní ředitel Luboš Nedvědický (33x)
Na pozici obchodního ředitele společnosti byl začátkem srpna jmenován Ing. Luboš Nedvědický, který převzal řízení obchod...