Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Firemní zpravodajství    Uvažujete o svém lokálním zdroji? Čtěte elektronický časopis DECENTRÁL

Uvažujete o svém lokálním zdroji? Čtěte elektronický časopis DECENTRÁL

Publikováno: 19.10.2016
Rubrika: Firemní zpravodajství

Vážení a milí čtenáři, dovolte, abych Vás seznámil s novým časopisem DECENTRÁL.

Nad myšlenkou začít vydávat časopis o lokálních zdrojích, resp. o decentrální energetice, se majitelé vydavatelství AF Power agency se svým týmem začali bavit někdy v loňském roce. Energetika se zásadním způsobem mění a mimo „velké“ energetiky se bude potřeba stále intenzivněji zabývat i tou energetikou „malou“. Sledujeme, jak roste snaha mnohých výrobních firem nebo municipalit o dosažení „energetické nezávislosti“, stále více a více subjektů klade důraz na energetické úspory, vyšší účinnosti strojů a zařízení, zajímají se o využití odpadního tepla ze svých provozů, či chtějí ušetřit za osvětlení a podobně.

Když jsem pak do vydavatelství přinesl média, která se dostávají na stůl například starostce obce Vojkovice, kde žiji a kde jsem zastupitelem, tak se rozhodlo i o zaměření časopisu a formě. V tom obrovském balíku periodik a katalogů chyběl časopis, který by zasvěcoval třeba i tuto velkou skupinu potencionálních „investorů“ ve větší míře do energetiky v uchopitelné podobě. Chybí časopis, který by byl rádcem nejen v oblasti legislativy, ale který by dokázal nabídnout informaci v podobě, které bude rozumět i někdo, kdo se v této oblasti až tak moc neorientuje, ale mají chuť nebo musí „svou energetiku“ ve fabrice, v nemocnici, či škole nebo městě nebo právě ve své obci řešit.

Na trh se tak dostává médium, které se bude v maximální možné míře snažit popisovat zcela konkrétní případové studie realizace lokálních zdrojů v širších souvislostech. Budeme chtít ukázat a popsat lokální zdroje od okamžiku projektů, přes vlastní realizaci a zkušební provoz. Budeme popisovat, jak se zdroje financují, kde se který decentrální zdroj hodí a kde nikoliv, jaké by měl mít palivo. Nebo i o tom, jaké strasti a radosti plynou z vlastního provozu lokálního zdroje a podobně.

Budeme časopisem, který se bude snažit (prostřednictvím názorů odborníků a specialistů v oboru) poradit a pomáhat zájemcům o informace na toto téma. Naší úlohou bude i mapovat a popisovat na odborné úrovni dostupné technologie a služby na trhu.

Našim cílem je prostě stát se „poradcem“ pro případné investory (ať již jde o starostu či starostku obce či města, ředitele výrobního podniku, šéfa nemocnice, školy či hotelu, developera a podobně) který zatím v této podobě neexistuje. Prostor dostanou i dodavatelé technologií, kteří získají efektivní možnost se před případnými investory zviditelnit. Počítáme i s pořádáním vlastních odborných konferencí a seminářů, které se budou dotýkat decentrální energetiky a budeme se snažit zprostředkovat setkání všech cílových skupin navzájem, a to nejen z Česka a Slovenska, ale doslova celého světa.

Časopis bude k dispozici pouze v elektronické verzi (v podobě elektronického PDF), a to ke stažení na denně aktualizovaném informačním portále www.decentralnienergetika.cz. Získat informace tak bude možné, jak jsem již uvedl, prakticky on-line nejen přes PC, ale i tablet či chytrý telefon. PDF bude například umožňovat dostat se prostřednictvím internetových odkazů okamžitě na konkrétní instituci, firmu či osobu.

A co najdete v premiérovém čísle? Například reportáž z Bouzova, kde se rozhodli pro nový zdroj tepla pro své centrální zásobování, nebo zajímavé povídání se starostou města Pacov o plánech města ve směru „energetické nezávislosti“. Možná Vás zaujme i informace o kontejnerovém řešení, které v sobě skrývá několik zdrojů energie a vlastní záložní zdroj. A když se již bavíme o zálohování energie, pak nevynechejte článek o zajímavé látce, která v sobě dokáže relativně snadno akumulovat velké množství vodíku. Přeji příjemné elektronické čtení.

Aktuální číslo elektronického časopisu naleznete zde:

 

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Kabex: Stánek se Shushi barem, anketa o Fukušimě (63x)
Bohumil Svoboda, ředitel divize Jaderná energetika firmy Kabex, přišel do TV studia na veletrhu Electron 2011 v Praze ří...
Chladicí věž s přirozeným tahem pro nový paroplynový zdroj 840 MWe v Elektrárně Počerady (60x)
Na jaře letošního roku začala v Elektrárně Počerady výstavba nové chladicí věže s přirozeným tahem, výšky 128,32 m. Tato...
Americký jaderný dozor udělil licenci reaktoru AP1000 od Westinghouse (56x)
Společnost Westinghouse Electric Company získala od americké komise pro regulaci jaderných zdrojů pro svůj tlakovodní re...