Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Lidé-Věci-Události    Unikátní kontejnerizovatelná vrtná věž

Unikátní kontejnerizovatelná vrtná věž

Publikováno: 28.1.2010
Rubrika: Lidé-Věci-Události, Ropa, Plyn

Sviadnovská společnost Huisman Konstrukce vyrobila další unikátní kontejnerizovatelnou vrtnou věž LOC 400 o výšce 38 metrů určenou pro vrtání produkčních vrtů ropy a zemního plynu na pevnině i na moři. LOC 400 je následovníkem první kontejnerizovatelné soupravy na světě typu LOC 250, kterou vyvinuli konstruktéři firmy Huisman Konstrukce ve spolupráci s mateřskou společností v roce 2006 a která je dnes využívána na ropných polích v Texasu.

Čtyřsettunová souprava dokáže vrtat do hloubky až 6.000 metrů a využívá přitom svislého i směrového vrtání. Celou vrtnou soupravu lze složit do 18 standardních ISO kontejnerů, což umožňuje velmi efektivní transport na další pracoviště – přesun soupravy v rámci vrtného pole a její následná montáž trvá sotva 30 hodin. „Díky plné automatizaci obsluhy vrtné soupravy umožňuje zařízení také provoz bez přítomnosti osádky na vrtné plošině a tím zásadně přispívá k vyšší bezpečnosti pracovníků,“ upřesňuje ředitel společnosti Roman Stankovič.

Součástí výrobního programu firmy Huisman Konstrukce s.r.o. jsou také systémy pro pokládku flexibilního potrubí a kabelů na mořské dno, které lze využít až do hloubky 4.500 metrů, lodní jeřáby o nosnosti až 5.000 tun, které se používají k manipulaci s námořními zařízeními a k instalaci zařízení na otevřeném moři, jeřáby s kloubovým výložníkem, které mají velký rozsah využití a speciální vrtná zařízení tvořící kompletní vybavení vrtných lodí.

Huisman Konstrukce s.r.o. patří k nejstabilnějším zaměstnavatelům v regionu. V době, kdy v důsledku krize dochází u mnoha firem ke snižování počtu zaměstnanců, počet zaměstnanců sviadnovského závodu narostl za loňský rok o 50 lidí. Nezaměstnanost v okrese Frýdek-Místek dle údajů úřadu práce dosáhla v prosinci 2009 9,8 %, což ve srovnání s 5,9 % v prosinci 2008 znamená nárůst míry nezaměstnanosti o 66 %. Navzdory tomu plánuje firma Huisman Konstrukce navýšit počet svých odborníků i v letošním roce, a to zejména v oborech hydraulické a elektro projekce a strojní konstrukce. „Tyto obory mají budoucnost,“ říká ředitel Stankovič. „Z tohoto důvodu pokračujeme ve spolupráci se středními a vysokými školami a nabízíme možnosti zejména v oblasti odborných stáží nebo diplomových prací. Koho zajímají nové a neobvyklé technologie a výrobky, má šanci najít u nás v budoucnu uplatnění.“

 

Společnost Huisman Konstrukce s.r.o. se sídlem ve Sviadnově u Frýdku-Místku byla založena v roce 1997 a je součástí nizozemské skupiny Huisman Equipment (dříve Huisman Itrec), která má zastoupení téměř po celém světě. Kromě centrály společnosti v nizozemském Schiedamu patří do skupiny také jednotlivé pobočky v USA, Brazílii, Číně a Singapuru. Společnost Huisman Konstrukce s.r.o. je výrobcem špičkové zdvihací a manipulační techniky. Veškerou svou produkci speciálních těžkých pozemních a námořních zařízení vyvinutých na míru potřebám zákazníka vyváží společnost do zahraničí. V roce 2007 získala společnost za produkci komplexních pokládkových systémů cenu Maritime Innovation Award. V současné době zaměstnává 360 vysoce kvalifikovaných pracovníků.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Zdeněk Bauer se stal jednatelem společnosti E.ON Česká republikaZdeněk Bauer se stal jednatelem společnosti E.ON Česká republika (65x)
Novým jednatelem společnosti E.ON Česká republika se v polovině července stal Zdeněk Bauer. Posílí tak dosavadní vedení ...
Michal Enžl: Do energetiky se tlačí i firmy, které nemají s tímto oborem žádné zkušenosti (58x)
Do energetiky se tlačí i firmy, které nemají s tímto oborem žádné zkušenosti. I na toto téma hovořili s Michalem Enžlem ...
Češi dávají světu unikátní vynález, vírová turbína je v provozu na vodní elektrárně ŽelinaČeši dávají světu unikátní vynález, vírová turbína je v provozu na vodní elektrárně Želina (55x)
Po úspěšně skončených komplexních zkouškách odstartovala dnes provoz dvojice tzv. vírových turbín v areálu malé vodní el...