Nacházíte se:  Úvod    Teplárenství    Teplárna získala ocenění Bezpečný podnik

Teplárna získala ocenění Bezpečný podnik

Publikováno: 30.5.2013
Rubrika: Teplárenství, Lidé-Věci-Události

Akciová společnost Teplárna České Budějovice je letos zatím jedinou jihočeskou firmou, která získala titul Bezpečný podnik. Zařadila se tak mezi 72 českých společností, které toto ocenění vlastní.

„V moderním pojetí nejde jen o vlastní bezpečnost zaměstnanců a jejich zdraví, ale i ochranu životního prostředí a kvalitu práce. A v energetice, kde působíme, to není právě jednoduché zajistit. O to si ocenění víc vážíme. Pro nás to je stejně důležité téma jako finance a ekonomika,“ říká Martin Žahourek, místopředseda představenstva teplárny. Ten ocenění převzal včera v Opavě spolu s dalšími dvanácti podniky. Mezi nimi byly i Třinecké železárny, Osram ČR nebo Isolit - Bravo.
Teplárna, která je nejvýznamnějším výrobcem a dodavatelem energií v podobě tepla, teplé užitkové vody, páry a elektrické energie ve městě České Budějovice, první titul Bezpečný podnik získala už v roce 2006, ale dál ho neobhajovala.
Až nové vedení teplárny nastavilo nová pravidla řízení, jejichž cílem je trvalé zlepšování, které se bez dokonalého zvládnutí řady procesů neobejde. Tedy nejen výroby, vzdělávání zaměstnanců a vztahů se zákazníky, ale i bezpečnosti, ochrany zdraví při práci a životního prostředí.
„To je ve firmě, která má řadu tlakových, plynových, elektrických a zdvihacích zařízení, včetně drážní dopravy, velmi důležité. Každá chyba se tady vymstí,“ říká Ivan Šolar, bezpečnostní a požární technik. Ten za stejně významné jako vůli a podporu vedení firmy, pokládá i komunikaci se zaměstnanci, aby nový styl řízení vzali za svůj. Jinak by šlo pouze o technická opatření. „A prevence významně snižuje náklady a ztráty a zvyšuje bezpečnost,“ dodává Ivan Šolar.

Program Bezpečný podnik existuje od roku 1996 a vyhlašuje ho Ministerstvo práce a sociálních věcí. Titul platný tři roky pak vydává Státní úřad inspekce práce. V Česku se s platným oceněním nyní prokazuje elitní skupina 72 firem. V Jihočeském kraji jsou mezi nimi například Hochtief, ČZ Strakonice a Jaderná elektrárna Temelín.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Předsedou výkonné rady Teplárenského sdružení České republiky se stal Tomáš Drápela (61x)
Novým předsedou výkonné rady Teplárenského sdružení České republiky se stal předseda představenstva a generální ředitel ...
Češi dávají světu unikátní vynález, vírová turbína je v provozu na vodní elektrárně ŽelinaČeši dávají světu unikátní vynález, vírová turbína je v provozu na vodní elektrárně Želina (52x)
Po úspěšně skončených komplexních zkouškách odstartovala dnes provoz dvojice tzv. vírových turbín v areálu malé vodní el...
Dodavatel oceli měl dvojí důvod k radosti (49x)
3. června 2011 oslavila společnost MUT Tubes, s.r.o. spolu se svojí dceřinou společností MUT Automotive, s.r.o. páté vý...