Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Lidé-Věci-Události    Společnost MSA, a.s. se zúčastnila výstavy při sympoziu ENERGETYKA BEŁCHATÓW 2013

Společnost MSA, a.s. se zúčastnila výstavy při sympoziu ENERGETYKA BEŁCHATÓW 2013

Publikováno: 7.10.2013
Rubrika: Lidé-Věci-Události

Ve dnech 9. až 11. září 2013 se ve středopolském městě Bełchatów konal již 15. ročník výstavy a vědecko-technického sympozia Energetyka Bełchatów 2013. Jedná se nejdůležitější setkání energetické branže, které pořádala společnost BMP, elektrárna Belchatów a redakce časopisu „Energetyka Cieplna i Zawodowa“.

Klíčová slova: Polsko, energetika, investice

Konference spojené s výstavou se účastnili zástupci významných energetických společností, průmyslových závodů a velkých průmyslových podniků, státní správy a akademické sféry, jakož i obchodní partneři pohybující se v tomto odvětví a nabízející moderní technologie a zařízení.

Výstavy se společně se svým partnerem na polském trhu – společností D.E.F.T. Polska - zúčastnila i společnost MSA, a.s. v zastoupení pana Ing. Libora Kremla, MBA a pana Lukáše Podmola.

Během slavnostního zahájení celého sympozia vystoupili významní představitelé a zástupci energetického průmyslu. Letošního ročníku se zúčastnilo na 600 specialistů elektro-energetické oblasti a na 82 vystavovatelů.

Mezi účastníky byl velký zájem o pořádané diskuze, přednášky a odborná vystoupení. Hlavními tématy bylo např.:

  • „Investice v polské energetice.“
  • „Strategie rozvoje polského trhu v energetice.“
  • „Plyn jako alternativa uhlí.“
  • „Řešení stavu energetiky a teplárenství na počátku 21. století.“

Během sympozia probíhala obchodní jednání s jednotlivými zástupci firem a potenciálními zákazníky. Stánek MSA navštívili zástupci společností Hitachi Power Europe GmbH, ALSTOM, SIEMENS, AUMA Polska Sp. z o.o., DREHMO GmbH, PGE Elektrownia Bełchatów S.A. aj.

Místo konání sympozia ve městě Bełchatów není náhodné. Město je centrem energetického průmyslu. Za městem se nachází nejvýznamnější a největší tepelná elektrárna v Polsku, která produkuje více než 20% polské elektrické energie, dále největší hnědouhelný důl ve střední Evropě KWB Bełchatów a větrná elektrárna. V rámci sympozia bylo možné navštívit a podrobněji si prohlédnout jednotlivé části a provozy těchto důležitých energetických komplexů v okolí Bełchatówa.

„Co se týče dlouhodobé perspektivy polského energetického trhu pro firmu MSA, a.s., můžeme v budoucnu očekávat realizaci plánovaných projektů, jejichž cílem má být do roku 2020 výstavba až 12 nových energetických bloků elektráren o výkonu cca 1 000 MW. Pro firmu MSA, a.s. tento fakt znamená další příležitost v oblasti dodávek našich armatur jako součást výstavby těchto projektů,“ uzavírá pan Ing. Libor Kremel, MBA.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Živě z MSV: Nakládání se sypkými materiály v těžkém průmyslu se specialistou firmy Labimex (877x)
O problematice sypkých materiálů v těžkém průmyslu jsme si v rámci MSV v Brně povídali s Janem Skřivánkem ze společnosti...
Kabex: Stánek se Shushi barem, anketa o Fukušimě (61x)
Bohumil Svoboda, ředitel divize Jaderná energetika firmy Kabex, přišel do TV studia na veletrhu Electron 2011 v Praze ří...
Americký jaderný dozor udělil licenci reaktoru AP1000 od Westinghouse (55x)
Společnost Westinghouse Electric Company získala od americké komise pro regulaci jaderných zdrojů pro svůj tlakovodní re...