Nacházíte se:  Úvod    Elektrárny    Jaderné    Servopohony armatur s vyšší bezpečností provozu

Servopohony armatur s vyšší bezpečností provozu

K nejvýznamnějším projektům poslední doby patří pro společnosti AUMA Riester GmbH & Co. KG Müllheim dodávky elektrických servopohonů pro dostavbu 3. a 4. bloku jaderné elektrárny Mochovce (EMO). Primární a především sekundární zóna těchto dvou bloků je a bude i dále z velké části osazena právě servopohony značky této firmy, kterou v České republice obchodně zastupuje společnost AUMA Servopohony spol. s r.o. (AUMA CZ). Autor v článku popisuje podmínky dodávky a zejména nezbytnost dokvalifikace, která přinese vyšší bezpečnost provozu.

Klíčová slova: servopohony, armatury, Mochovce, jaderná energetika

Celý článek (autoři: Matěj Novotný, vedoucí obchodního úseku, Ing. Jiří Koděra, jednatel, AUMA Servopohony spol. s r.o..) je ke stažení v náhledovém formátu zde. Předplatné časopisu All for Power je možné zde. V elektronické podobě je možné si časopis prohlédnout zde.

Servo drives of valves with a higher operational safety level
The most important recent project is for AUMA Riester GmbH & Co. KG Müllheim supply electric servo drives for completion of the 3rd and the 4th units of Mochovce nuclear power plant (hereinafter referred to as JEMO). The primary and secondary zone of these two units is and will be, in a major scope, equipped with servo drives from this company, which in the Czech Republic is commercially represented by AUMA Servopohony spol. s r.o. AUMA CZ). In the article the author describes the delivery terms necessary for completing the qualification for a higher operational safety level.

Сервоприводы арматур с более высокой безопасностью эксплуатации
К одним из самых значительных проектов последнего времени относятся для фирмы AUMA Riester GmbH & Co. KG Mullheim поставки электрических сервоприводов для достройки 3 и 4 блоков Атомной Электростанции Моховце (JEMO). Первичный и, прежде всего, вторичный контуры этих двух блоков будут и в дальнейшем, в большей части, оборудованы сервоприводами именно этой фирмы, которую в Чешской Республике представляет фирма AUMA Servopohony spol. s r.o. (AUMA CZ). Автор статьи рассказывает об условиях поставок, и особенно отмечает необходимость наладки оборудования на месте. Такая наладка обеспечит безопасность эксплуатации.

 

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Kabex: Stánek se Shushi barem, anketa o Fukušimě (61x)
Bohumil Svoboda, ředitel divize Jaderná energetika firmy Kabex, přišel do TV studia na veletrhu Electron 2011 v Praze ří...
„Blíží se rok generační obměny. U nás sedí mladí i zkušení jaderníci v jedné kanceláři. Výměna know-how je velice intenzivní,“„Blíží se rok generační obměny. U nás sedí mladí i zkušení jaderníci v jedné kanceláři. Výměna know-how je velice intenzivní,“ (60x)
uvedl v rozhovoru pro časopis All for Power Ing. Vladimír Zika, vedoucí útvaru Péče o zařízení Jaderné elektrárny Dukova...
Chladicí věž s přirozeným tahem pro nový paroplynový zdroj 840 MWe v Elektrárně Počerady (60x)
Na jaře letošního roku začala v Elektrárně Počerady výstavba nové chladicí věže s přirozeným tahem, výšky 128,32 m. Tato...