Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Tiskové zprávy    Sdružení WiN Czech a WiN Korea podepsaly memorandum o porozumění

Sdružení WiN Czech a WiN Korea podepsaly memorandum o porozumění

Publikováno: 26.6.2019
Rubrika: Tiskové zprávy, Jaderné

Zástupkyně sdružení Women in Nuclear Czech (WiN Czech) a Women in Nuclear Korea (WiN Korea) v pátek 21. června podepsaly memorandum o porozumění zaměřené na budoucí spolupráci obou organizací. Na základě memoranda budou vzájemně spolupracovat v oblasti jaderných informačních aktivit.

Memorandum podepsaly předsedkyně obou sdružení – Larisa Dubská za WiN Czech a Young-mi Nam za WiN Korea. Po slavnostním podpisu následoval seminář.

Byly jsme potěšeny, když nám korejské „ženy v jádře“ nabídly spolupráci. Můžeme tak čerpat z dlouholetých zkušeností WiN Korea, která má vynikající zázemí a jaderné znalosti v Jižní Koreji. Toto memorandum o porozumění považuji za velmi smysluplné, protože může být výchozím bodem pro aktivní spolupráci žen v jaderném sektoru v obou zemích,” řekla Larisa Dubská, předsedkyně WiN Czech.

Bylo nám ctí podepsat memorandum o porozumění se sdružením WiN Czech. Organizace WiN Korea byla založena v roce 2000 a má 20 let zkušeností v oblasti jaderných informačních aktivit. Doufáme, že se nám v budoucnu podaří pomoci rozvíjet sdružení WiN Czech a také se od něj něčemu přiučit,“ řekla Young-mi Nam, předsedkyně WiN Korea.

V rámci memoranda budou obě organizace sdílet své technologie a lidské zdroje, vyměňovat si informace a organizovat technické workshopy a semináře. Společným cílem je především posílení spolupráce mezi oběma zeměmi.

WiN Czech a WiN Korea jsou neziskové organizace, v nichž pracují expertky z oblastí jaderné energetiky, medicíny a zdravotnictví. Obě sdružení spadají pod nadnárodní skupinu Women in Nucelar (WiN Global) – globální sítě s více než 35 000 členkami ze 120 zemí a mezinárodních organizací.

O partnerství mezi Českou republikou a Jižní Koreou

Česká republika je významným strategickým partnerem Jižní Koreje v oblasti průmyslu, obchodu, výzkumu a vývoje. Státní společnost Korea Hydro & Nuclear Power (KHNP) také usiluje o účast na projektu výstavby jaderných elektráren v České republice.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor


Fotogalerie
Sdružení WiN Czech a WiN Korea podepsaly memorandum o porozuměníSdružení WiN Czech a WiN Korea podepsaly memorandum o porozumění

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

O radioaktivitě, která léčí i škodí (40x)
V tomto příspěvku přinášíme několik otázek a odpovědí, které se týkají radioaktivity (spolupráce s RNDr. Lenkou Thinovou...
Skupina ČEZ je zakládajícím členem platformy Udržitelná energetika ČR (40x)
Nově založená "Technologická platforma Udržitelná energetika ČR" si klade za cíl především aktivní českou spol...
Škoda Power zvýší výkon Temelína Škoda Power zvýší výkon Temelína (36x)
Plzeňská Škoda Power získala bez výběrového řízení zakázku na modernizaci nízkotlakých turbín jaderné elektrárny Temelín...