Nacházíte se:  Úvod    Elektrárny    Jaderné    Saúdská Arábie bude spolupracovat s Ruskem v mírovém využívání jaderné energie

Saúdská Arábie bude spolupracovat s Ruskem v mírovém využívání jaderné energie

Publikováno: 11.10.2017
Rubrika: Jaderné, Jaderné palivo

Během návštěvy saúdského krále Salmána bin Abd al-Azíze v Moskvě byl podepsán mezi výzkumným ústavem King Abdulah City for Atomic & Renewable Energy (KACARE) a ruskou korporací pro atomovou energii Rosatom program realizace spolupráce v oblasti mírového využívání jaderné energie. 

Za Saúdskou Arábii byl dokument podepsán Maherem Alodanem, vedoucím ústavu KACARE, a autorizován Chálidem al-Falíhem, saúdským ministrem energetiky, průmyslu a nerostných zdrojů. Z ruské strany se pod dokument podepsal Jevgenij Pakermanov, prezident společnosti Rusatom Overseas, a dokument autorizoval Alexej Lichačov, generální ředitel Rosatomu.

Podle podepsaného dokumentu bude saúdsko-ruská spolupráce probíhat v oblastech, jako jsou malé a střední jaderné reaktory pro produkci energie a odsolování mořské vody, lidské zdroje a rozvoj jaderné infrastruktury pro realizaci saúdského mírového jaderného programu. Obě země rovněž zváží výstavbu saúdského centra jaderného výzkumu a technologií s ruským jaderným reaktorem.

Program spolupráce navazuje na mezivládní dohodu o spolupráci při mírovém využívání jaderné energie, která byla mezi Saúdskou Arábií a Ruskem podepsána v červnu 2015.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Jak se vyrábí jaderné palivoJak se vyrábí jaderné palivo (99x)
Postup fabrikace jaderného paliva ukázala novinářům 19. listopadu 2019 ruská palivová společnost TVEL. Ve výrobním závod...
Arabelle, nejvýkonnější parní turbína na světěArabelle, nejvýkonnější parní turbína na světě (50x)
Společnost Alstom je předním světovým dodavatelem „konvenčních částí“ (strojoven) pro jaderné elektrárny a j...