Nacházíte se:  Úvod    Energetické strojírenství    Přes střední a severní Čechy pojede nadměrný náklad. Energetici zajistí bezpečný průjezd pod vedením

Přes střední a severní Čechy pojede nadměrný náklad. Energetici zajistí bezpečný průjezd pod vedením

Publikováno: 27.3.2017
Rubrika: Energetické strojírenství, Rozvody energií

Degaser vyrobený ve firmě  ZVU Strojírny se vydá na svou přes dvě stě kilometrů dlouhou trasu z Hradce Králové do Litvínova v úterý 28. března v 15 hodin. Do Litvínova by měl dorazit v pátek 31. března brzy ráno. Náklad o délce soupravy 30 metrů, šířce 5,4 metrů a celkové výšce 6,35 metrů bude na mnoha místech potřebovat podjet pod elektrickým vedením. Technici Skupiny ČEZ byli požádáni o uvolnění trasy, na některých místech bude nutné zajistit průjezd pod vedením vysokého i nízkého napětí.

Degaser  o celkové hmotnosti 102 tun, délce 30 metrů, šířce 5,4 metrů a výšce 5,3 metrů se z Hradce do Litvínova vydá na cestu v úterý odpoledne v 15 hodin. V trase transportu budeme provádět na některých místech demontáž a opětovnou montáž vedení nízkého napětí - odpojení  a opětovné zapojení elektrické energie, krátkodobá vypnutí napětí vysokého.

Omezení dodávky pocítí obyvatelé po trase transportu, ve východních Čechách například Ostroměře, Podhorního Újezdu a Konecchlumí.  Ve večerních hodinách mezi 18 – 24 hod. bude souprava projíždět přes střední Čechy, kde je naplánované vypnutí na nezbytně nutnou dobu v obcích Dolní Krupá, Žantov, Boseň, Dobrá Voda.  První den by transport měl ujet kolem 113 kilometrů do obce Trenčín, z ní bude po půlnoci pokračovat do Kosmonos a dále do severních Čech do Doks, kde bude kolem druhé hodiny po půlnoci odstaven.

Na svou další cestu se vydá 29. března večer v 18 hodin a před půlnocí bude odstaven v Lovosicích. Ujet by měl kolem 47 km. 30. března se z Lovosic vydá do svého cíle do Litvínova. Z Lovosic by měl vyjet kolem 21 hodiny a do Litvínova, po ujetí přibližně 55 kilometrů, dorazí kolem půl páté ráno 31. března. Po trase transportu v severních Čechách budeme krátkodobě vypínat vedení nízkého napětí v Lovosicích.

V trase transportu bude na několika místech operativně odstraněno vedení nízkého napětí a krátkodobě vypnuto vysoké napětí, aby kolos mohl projet. Na mnoha místech budeme pro průjezd nákladu vedení pouze nadzvedávat. Po projetí nákladní soupravy budeme okamžitě vše uvádět do původního stavu. Celá tato operace vyžaduje mimořádné nasazení našich pracovníků. Snahou je, aby omezení dodávek elektřiny pro obyvatele v dotčených částech bylo co nejkratší.

Děkujeme za pochopení omezení, které může přeprava zařízení způsobit.

Soňa Holingerová
Mluvčí Skupiny ČEZ

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Fotogalerie
Přes střední a severní Čechy pojede nadměrný náklad. Energetici zajistí bezpečný průjezd pod vedením.Přes střední a severní Čechy pojede nadměrný náklad. Energetici zajistí bezpečný průjezd pod vedením.

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Pravidla pro rozdělení německo-rakouské obchodní zóny jsou stanovená (496x)
Agentura pro spolupráci energetických regulačních orgánů (ACER) rozhodla o vytvoření regionů pro výpočet kapacity. Součá...
Kabex: Stánek se Shushi barem, anketa o Fukušimě (63x)
Bohumil Svoboda, ředitel divize Jaderná energetika firmy Kabex, přišel do TV studia na veletrhu Electron 2011 v Praze ří...
„Nároky na jadernou energetiku jsou extrémní. Mnohdy ani jedna velká bedna dokumentace nestačí,“„Nároky na jadernou energetiku jsou extrémní. Mnohdy ani jedna velká bedna dokumentace nestačí,“ (51x)
uvedl v rozhovoru pro časopis All for Power Roman Baláž, obchodní ředitel MSA, a.s. Dolní Benešov. Pane řediteli, co do...